21.05.2022
Телеканал NTD

Ціни на бензин у США досягли історичного максимуму

Ціни на бензин у США досягли історичного максимуму

На початку тижня на американських водіїв чекав неприємний сюрприз. Ціни на пальне досягли нового історичного максимуму,..

Дата завантаження: 2022-05-21

video

На початку тижня на американських водіїв чекав неприємний сюрприз. Ціни на пальне досягли нового історичного максимуму, побивши березневий рекорд.

За даними Американської автомобільної асоціації, середня роздрібна вартість галона бензину становить 4 долари 37 центів. Це більш як долар за літр. Для країни, яка буквально живе на колесах, це удар.

Утім, у різних штатах ціни не однакові. Так, у Каліфорнії за галон просять 5 доларів 8 центів.

Особливість нинішньої кризи в тому, що в США ціни на бензин зростають на тлі падіння вартості нафти. Причиною називають інфляцію, а ще наближення сезону відпусток.

У глобальному масштабі теж наголошують на тому, що світові нафтопереробні заводи не можуть задовольнити попит, що зростає. Такий попит, як нині, був два роки тому — до пандемії.

Водночас, попри спроби США та інших країн збільшити пропонування, деякі підприємства закрилися на технічне обслуговування, а де-не-де сталися збої.

Запаси також зменшуються внаслідок повномасштабного нападу Росії на Україну.

Зазвичай навесні нафтопереробні підприємства переважно виробляють бензин, бо цієї пори починають більше їздити на машинах. Але цього разу через санкції на російський експорт вони змушені покривати попит на авіаційне й дизельне пальне, який зріс у США та Європі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Ціни на бензин у США досягли історичного максимумуУ ПАР перевозять вугілля для Європи на вантажівках, бо залізниця не справляєтьсяГреція почне літній сезон рекордно раноІндія зменшує експорт пшениціСША і ЄС можуть виробляти більше природного газу, але потрібні гарантіїРибалки на Шрі-Ланці більше не можуть заробити на вилові рибиШвейцарія: місце, куди не дісталася інфляціяОгіркова криза: подорожчання енергоносіїв спустошує британські теплиці«Працюємо задарма»: британці втрачають доходи через рекордну інфляціюСОТ попереджає про спад обсягів світової торгівлі

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: