21.07.2022
Телеканал NTD

Італійська компанія вже ось як 20 років постачає на орбіту космічну воду

Італійська компанія вже ось як 20 років постачає на орбіту космічну воду

На цю очисну станцію надходить вода з гір, річок, озер та колодязів півночі Італії. Це Турин...

Дата завантаження: 2022-05-21

video

На цю очисну станцію надходить вода з гір, річок, озер та колодязів півночі Італії.

Це Турин. Тутешня компанія щорічно виробляє понад 300 мільйонів кубометрів питної води.

Здебільшого вона йде мешканцям цього міста та 200 довколишніх містечок.

А ще якусь частину вже ось як 20 років відправляють космонавтам на орбіту. Компанія у співпраці з франко-італійською аерокосмічною фірмою постачає воду на Міжнародну космічну станцію.

Але тепер космічні агенції зміщують фокус на Місяць та Марс. І туринська компанія надіється, що вироблятиме воду для тривалих космічних місій.

[Армандо Кваццо, директор науково-дослідного центру]:
«Нам треба вибирати елементи, які не змінюють властивостей води, але дають змогу довго її зберігати. Наші дослідження спрямовані на те, щоб зрозуміти, якими є найкращі доступні методи виробництва води в космосі».

Компанія вперше відправила резервуар з водою на Міжнародну космічну станцію у 2008 році.

А остання місія успішно пройшла у 2014-му. Тоді до космосу відправили три резервуари.

[Донателла Джіакоса, співробітниця компанії]:
«Ми розпочали з двох різних типів води. Один був із дуже низьким вмістом солей, аналогічно американському стандарту, а другий — багатим на мінерали за російськими стандартами».

З десяти літрів земної води виходить лише літр космічної. І її вартість разом із транспортуванням становить коло 50 тисяч євро за літр.

Водночас головна мета космічних агентств — знайти запаси води на Марсі та Місяці, щоб використовувати їх для виробництва питної води та палива.
Коротке посилання на цю сторінку:

Італійська компанія вже ось як 20 років постачає на орбіту космічну водуПрогулятися найдовшим пішохідним мостом у світіКава, чай та нагляд: кав’ярня допомагає не відкладати справи на потімКонголезький бізнесмен перетворює сміття на грошіУ Каліфорнії через посуху обмежать використання водиВолонтери-велосипедисти розвозять їжу безпритульним в УгорщиніМами-школярки Уганди повертаються за партиМіські городи: дедалі більше римлян іде на грядкиЯк рятують крапчастих куниць, які залишилися лише на одному островіУ Великій Британії стали частіше брати на роботу безпритульних

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: