21.05.2022
Телеканал NTD

Чарівне північне сяйво прикрасило небо у Швеції

Чарівне північне сяйво прикрасило небо у Швеції

Украй мальовниче північне сяйво освітило нічне небо над Швецією. Природне явище бачили на північному сході країни..

Дата завантаження: 2022-05-21

video

Украй мальовниче північне сяйво освітило нічне небо над Швецією. Природне явище бачили на північному сході країни в провінції Норрботтен.

Кольори свічення залежать від висоти сяйва. Нині небо забарвилося зеленим різних відтінків, фіолетовим та білим.

Сяйво виникло приблизно о пів на восьму вечора за місцевим часом і тривало до опівночі. Воно то слабшало, то спалахнуло з новою силою. Очевидці кажуть, що це одне з найкрасивіших сяйв, яке вони будь-коли бачили.

Полярне сяйво — це свічення верхніх шарів атмосфери. Його породжує взаємодія магнітосфери із зарядженими частинками сонячного вітру. Таке світіння можна спостерігати біля Північного й Південного полюсів Землі. Передбачити точний час та місце його появи неможливо.

Таке явище також часто бачать у Фінляндії. Останніми роками там влаштовують для туристів так зване полювання на північне сяйво. Мандрівники милуються ним в автобусах із прозорим дахом чи просто неба. Також фіни збудували для туристів гостьові будиночки з прозорими куполами.

Полярне сяйво буває і на інших планетах. Наприклад, на Марсі, Венері, Сатурні, Юпітері, Урані та Нептуні.
Коротке посилання на цю сторінку:

Чарівне північне сяйво прикрасило небо у ШвеціїДитинча рідкісного тюленя-ченця врятували й повернули в дику природу ГреціїНепальська альпіністка побила свій і світовий рекорд, підкоривши Еверест у 10-теЗ ПАР до Катару на велосипедах на ЧС-2022Індонезійка вісім років ходить у джунглі й годує гібонівМузикант ділить платиновий ювілей із королевою Єлизаветою IIУ зоопарку в Ріо відсвяткували 28 день народження бегемотаПіаністка стала кондитером і пече розкішні тортиСліпий грає в теніс і їздить на велосипедіІндійка зробила найбільший у світі торт у вигляді Міланського собору

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: