18.07.2022
Телеканал NTD

Бельгійцям дозволять працювати чотири дні на тиждень

Бельгійцям дозволять працювати чотири дні на тиждень

Працювати чотири дні на тиждень замість п'яти планують дозволити в Бельгії. Це передбачає реформа в галузі..

Дата завантаження: 2022-05-18

video

Працювати чотири дні на тиждень замість п’яти планують дозволити в Бельгії. Це передбачає реформа в галузі праці, яку погодив багатопартійний коаліційний уряд країни.

[Александер де Кро, прем’єр-міністр Бельгії]:
«Ідея в тому, щоб дати людям більше свободи. Компанії також зможуть гнучкіше складати робочий графік».

Керівники компаній зможуть відмовити в переході на скорочений робочий тиждень лише з вагомих причин. Утім, додатковий вихідний означає, що працювати доведеться не вісім, а десять годин на день.

[житель Брюсселя]:
«Гнучкий графік для працівників — чудова ідея. Можна інакше організувати своє життя. Наприклад, узяти три вихідні поспіль. Це добре, коли є діти».

[житель Брюсселя]:

«Чотириденний робочий тиждень із тією ж кількістю годин, що й п’ятиденний, лише додасть проблем. Бо це означає, що люди приходитимуть додому пізніше. Я не бачу в цьому рішення».

Бельгійцям також дозволять не відповідати на дзвінки й листи начальства в неробочий час. І їх не можна буде за це карати. У держслужбовців таке право вже є.

До того ж завдяки реформі матимуть ліпший правовий захист і тимчасові наймані працівники, яких не беруть до штату.

Мета трудової реформи — до 2030 року підвищити рівень зайнятості із 71 до 80 відсотків. До ухвалення законопроєкт має пройти ще кілька читань.
Коротке посилання на цю сторінку:

Бельгійцям дозволять працювати чотири дні на тижденьБагаторазові підгузки й одяг напрокат: виставка дитячих товарів у ЛондоніУ Ємені після 7 років війни почалося двомісячне перемир’яЄС планує відмовитися від двох третин російського газу до кінця рокуШанхай запроваджує найбільший локдаун за весь час поширення COVIDВідходи лікеро-горілчаного заводу допомагають збільшити надоїКенієць придумав, як зробити органічні добрива ще ефективнішимиІзраїльська фірма переробляє пасажирські літаки на вантажніТисячі крабів заполонили міста Куби

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: