08.01.2021
Телеканал NTD

В Африці збільшується популяція чорних носорогів

В Африці збільшується популяція чорних носорогів

Цей чорний носоріг був одним із шести особин, привезених до Чаду з ПАР у травні 2018-го...

Дата завантаження: 2021-05-07

video

Цей чорний носоріг був одним із шести особин, привезених до Чаду з ПАР у травні 2018-го. До цього в дикій природі країни цей вид не бачили з 80-х років минулого століття.

Сьогодні ж завдяки таким програмам популяція чорних носорогів в Африці збільшується. З 2012 по 18-й рік вона зростала зі швидкістю 2,5% на рік. Такі дані Міжнародного союзу охорони природи. Тепер чисельність чорних носорогів сягає 5600 особин. Природозахисники очікують, що за найближчі п’ять років їх стане ще більше.

Водночас ситуація в підвидів різниться. Південно-східним і східним, як і раніше, загрожує зникнення. А популяція південно-західного підвиду збільшилася. Таких показників вдалося досягти завдяки кільком стратегіям.

[Паула Кахумбу, природозахисниця]:
«По-перше, у нас майже військовий стиль їхнього захисту. Вони тут у цілковитій безпеці. Ми постійно збираємо про них дані й хутко реагуємо на будь-які загрози».

Носороги здебільшого перебувають у невеликих ізольованих популяціях. Коли вони розмножуються, екологи розширюють площу їхнього проживання, а ще переміщують деяких особин.

Таке розселення не завжди буває успішним. У червні 2018 року одинадцять чорних носорогів перевезли до недавно створеного Східного національного парку «Цаво» з Найробі.

Усі ці тварини не вижили. Більша частина носорогів померла, бо вони пили солонішу воду, ніж та, до якої звикли. На одного напав лев, і він пізніше помер від травм.

[Паула Кахумбу, природозахисниця]:
«Основними загрозами для носорогів, крім браконьєрів, є леви, які переслідують тварин. І тому в багатьох місцях справді важливо створити носорогам реальні безпечні умови».

Природозахисники кажуть, що завдяки технології розпізнавання облич тепер браконьєри нападають менше. Але тварин усе ж і далі вбивають, щоб забрати ріг. З нього вирізують усілякі вироби, а також використовують у китайській медицині.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Африці збільшується популяція чорних носорогівДикі кози розгулюють британським містечком: плюси й мінуси такого сусідстваМорський птах через ураган опинився в пустелі ТехасуВедмеді бельгійського зоопарку розминають лапи після зимової сплячкиУ Таїланді собаки з інвалідністю бігають за допомогою колясокУ Київському ботанічному саду імені Фоміна цвітуть магноліїМасаж і свобода: фіни бігають по снігу у вовняних шкарпеткахКвітуча сакура ознаменувала початок весни у ВашингтоніВ Аргентині самка ягуара, що живе в неволі, навела дитинчат від дикого самцяТокійців виманює на вулиці квітуча сакура