21.12.2022
Телеканал NTD

Мексиканці розбивають піньяти, перемагаючи таким чином у собі гріхи

Мексиканці розбивають піньяти, перемагаючи таким чином у собі гріхи

Десятки яскравих стрічок і довгі години роботи — і все лише для того, щоб розбити це..

Дата завантаження: 2022-01-21

video

Десятки яскравих стрічок і довгі години роботи — і все лише для того, щоб розбити це палицею. Барвистий виріб називається піньятою. У Мексиці розбивання піньяти — різдвяна традиція.

[покупець]:
«Ізоляція закінчилася, і ми раді зібратися всією сім’єю і добре провести час».

Піньяту роблять із картону й пап’є-маше, потім основу прикрашають кольоровим папером. Усередині лежать цукерки. Традиційна піньята має сім шипів. Вони символізують людські гріхи: жадібність, ненажерливість, лінь, гординю, заздрість, гнів та хтивість.

Розбиваючи піньяту, людина ніби бореться зі спокусами та знищує в собі гріхи. А солодощі — це нагорода від найвищих сил за правильно обраний шлях. Іноді піньяту розбивають із зав’язаними очима. Це нагадує про те, що в житті треба спиратися на беззастережну віру.

[Марія де Лурдес Ортіс, майстер із виготовлення піньят]:
«Цього року після ізоляції люди стали частіше виходити надвір, вони не сидять удома. Люди переглядають своє життя й цінності. Розбиваючи піньяту, ми разом переживаємо хвилини щастя й радості».

Точне походження традиції невідоме. Дехто вважає, що прообразом піньят стали китайські ліхтарики. У середні віки про них дізналися європейці, а потім ліхтарики потрапили до Мексики.

Інші кажуть, що піньяти робили ще за часів ацтеків. Розбиваючи їх, індіанці просили богів послати грозу чи зливу.

Майстерні з виготовлення піньят є в усій Мексиці. Щоб зробити піньяту вручну, потрібно від 7 до 14 днів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Мексиканці розбивають піньяти, перемагаючи таким чином у собі гріхиГігантські тигри й стрибок у майбутнє: світлове шоу на берегах ТемзиНа виставці в Іраку показали 2000 археологічних реліквійДвоє рідкісних білих левенят народилося в заповіднику на півдні ІспаніїРіздвяний вертеп на воді прикрасив Венеційську лагунуЯк у Гамбії проводять обряд ініціації юнаківВ Іраку мігрантка здійснила свою мрію — відкрила готель для котів та собакУ Лондоні проходить виставка сатиричних картин XVIII століття Вільяма ГогартаІграшки з пап’є-маше — ремесло, яке в Індії зникає