05.10.2022
Телеканал NTD

Новий штам Omicron уже виявляють у Європі

Новий штам Omicron уже виявляють у Європі

Новий штам коронавірусу під назвою «омікрон» поширюється світом. 13 випадків виявили в Нідерландах, по два —..

Дата завантаження: 2022-07-05

video

Новий штам коронавірусу під назвою «омікрон» поширюється світом. 13 випадків виявили в Нідерландах, по два — у Данії та Австралії.

Водночас дедалі більше країн повертають карантинні обмеження та не пускають до себе іноземців.

У Нідерландах міністр охорони здоров’я сказав, що 13 випадків виявили серед пасажирів двох рейсів, які в п’ятницю прибули з Південноафриканської Республіки до Амстердама.

Загалом серед понад 600 пасажирів цих рейсів виявили близько 60 хворих на COVID.

Новий штам уперше було знайдено у ПАР. Минулого тижня Всесвітня організація охорони здоров’я назвала Omicron варіантом, який викликає занепокоєння.

Є побоювання, що цей штам стійкий до нинішніх вакцин. Він також потенційно заразніший. Утім, експерти поки не впевнені, що він призводить важчого протікання хвороби.

Голова Медичної асоціації ПАР каже, що поки його симптоми помірні.

[Ангелік Катзіа, голова Медичної асоціації ПАР]:
«Поки немає причин для паніки. Важких пацієнтів не виявили. Це може змінитися пізніше, але галас, який створюють ЗМІ в усьому світі, не відповідає клінічній картині».

Голова Єврокомісії, коментуючи новий штам, закликала всіх вакцинуватися.

[Урсула фон дер Ляєн, голова Єврокомісії]:
«Сподівайтеся на краще, готуйтеся до гіршого. Пріоритет — соціальна дистанція, зменшення контактів, а також максимальна вакцинація та ревакцинація».

Водночас голова американської компанії Moderna каже, що нова вакцина від омікрон, найімовірніше, буде готова до початку наступного року.
Коротке посилання на цю сторінку:

Новий штам Omicron уже виявляють у ЄвропіУ Канаді розпочали вакцинацію проти віспи мавпЯк в Африці рятують рідкісних мавп — колобусівАвстралія вдвічі зменшить обсяг харчових відходів до 2030 рокуДвоє людей, які вижили під час Голокосту, знову зустрілися через 80 роківЗі звалища в сад: мексиканці перетворюють відходи на компостКахетинський шоті — гордість ГрузіїРятівник орхідей: малазійський фотограф ходить джунглями в пошуках рідкісних видівУ Бразилії влаштовують велосипедні прогулянки для сліпих

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: