23.11.2021
Телеканал NTD

Спека в Тунісі побила рекорд

Спека в Тунісі побила рекорд

Цього тижня спека в Тунісі побила рекорд. У вівторок у столиці, яка теж називається Туніс, було..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Цього тижня спека в Тунісі побила рекорд. У вівторок у столиці, яка теж називається Туніс, було зафіксовано 49 градусів вище нуля.

[Мехрез Ганноучі, працівник Національного інституту метеорології]:
«Рекордів п’ять. Температура досягла 48,9 градуса Цельсія, що було зареєстровано в регіонах Норт, Беджа, Туніс і Бізерта. Так, ці місця стали четвертими найжаркішими у світі. Навіть в Африці Бізерта стала найспекотнішим місцем. Це найвища точка».

У деяких регіонах країни почалися перебої з електропостачанням, бо система не витримує стільки ввімкнених кондиціонерів.

[житель Тунісу]:
«Ніколи не бачив нічого подібного. Така божа воля».

Попередній температурний рекорд фіксували в Тунісі майже 40 років тому — у далекому 1982-му. Тоді термометри показували 46,8 градуса.

[житель Тунісу]:
«Звертаючись до тунісців, хочу сказати: готуйтеся! Через забруднення та зміни клімату те, що зараз, ще квіточки у порівнянні з тим, що нас чекає найближчими роками».

У Середземномор’ї на тлі нинішньої спеки тривають пожежі. Ліси горять у Греції, Туреччині, Італії та в сусідньому з Тунісом Алжирі. Осередки загоряння за останні два дні з’явилися також у гірських районах західного Тунісу.
Коротке посилання на цю сторінку:

Спека в Тунісі побила рекордГорять найбільші у світі болотні угіддя«Нічого не залишилося»: пожежа в Орегоні знищила десятки будинківЛідер опору «Талібану» обіцяє боротися«Талібан» захопив АфганістанЗсув у Японії: 80 людей вважаються зниклими безвістиКНДР запустила ракету, яка здатна перенести ядерну боєголовку«Ми втомилися»: алжирці гасять пожежі голими рукамиВ організації протестів на Кубі влада острова звинуватила Сполучені Штати АмерикиСуд Франції: вхід до ресторанів — тільки вакцинованим