Венеція може увійти до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що перебувають під загрозою. Це пов’язано з негативними наслідками масового туризму. У 2019 році тут побувало 25 мільйонів гостей.
Водночас майже рік Венеція пустувала, хоча дуже залежить від туристичного потоку. І зараз, коли тут знову починають з’являтися іноземці, місцеві жителі задумалися про те, як зменшити збитки.
Адміністрація міста оприлюднила новий план виходу з карантину. Він покликаний перетворити Венецію на «світову столицю сталого розвитку», а також залучити фінансування з Фонду відновлення ЄС.
[Нікола Піанон, співавтор плану]:
«Під час COVID-19 ми бачили, що, коли туристи покидають місто — воно вмирає. У нас є серйозна проблема в туристичній сфері, яка полягає в депопуляції. Кількість жителів історичного центру з кожним роком зменшується на тисячу, через те, що люди не можуть орендувати житло чи його купити».
Нікола Піанон — уродженець Венеції й один з авторів нової концепції. Він закликає обмежити в’їзд для одноденних туристів, збільшити кількість постійних жителів, забезпечивши їх житлом, зменшити кількість квартир, що здають туристам в оренду, а також захистити венеційських ремісників.
Проєкт передбачає залучення коло 12 тисяч нових жителів і створення до 20 тисяч нових робочих місць. Для цього знадобиться від 2,5 до 4 мільярдів євро інвестицій.
Ще торік влада міста хотіла ввести податок для одноденних туристів, які не ночують у місті. А таких тут коло 80 %. У 2019 їх кількість становила 19 мільйонів.
Також поруч із головним залізничним вокзалом встановили високотехнологічну диспетчерську. З її допомогою за даними стільникових телефонів можна визначити, скільки туристів перебуває у Венеції і звідки вони приїхали.
У 1977 році у Венеції проживало понад 100 тисяч осіб. Сьогодні містян — трохи більше як 50 тисяч.
Коротке посилання на цю сторінку: