28.08.2021
Телеканал NTD

Виставка у Венеції: чи може архітектура врятувати планету

Виставка у Венеції: чи може архітектура врятувати планету

«Як ми будемо жити разом» — така центральна тема архітектурного бієнале, яке проходить у Венеції. Торік..

Дата завантаження: 2021-10-28

video

«Як ми будемо жити разом» — така центральна тема архітектурного бієнале, яке проходить у Венеції. Торік його скасували через пандемію.

Автори інсталяцій переймаються проблемами екології, а також того, як люди можуть співіснувати одне з одним.

Ця композиція називається «Альпи: спільна вода». Вона нагадує про танення льодовиків.

Порушують і багато інших пов’язаних із довкіллям тем.

[Хашим Саркіс, куратор бієнале]:
«Ми думаємо про наше майбутнє на планеті, про охорону океанів, природних ресурсів, створення спільного надбання».

Інсталяція архітектора Пінар Йолдас нагадує про Світовий океан. Проєкт складається з шести частин, кожна з яких розповідає про загибель живого в морських глибинах.

[Пінар Йолдас, архітектор]:
«Це час, коли, можливо, не слід зосереджуватися на отриманні вищого прибутку й будівництві більшої кількості торгових центрів чи високих будівель. Можливо, архітектура має бути такою, у якій ми десь відступаємо й даємо простір для існування інших живих істот».

Ця інсталяція називається «Світ навиворіт». З одного боку видно автомагістралі, залізниці, морські шляхи, підводні кабелі та орбітальні шляхи, а з другого світ зображений таким, яким би він був без індустріального розвитку.

[Джойс Хсанг, архітектор]:
«Композиція зображує світ як єдину планету. Вона запитує: як ми можемо по-іншому взаємодіяти зі світом».

Також на виставці зачепили тему міжнародної присутності в Антарктиді, вирощування водоростей, цифрового забруднення та економії енергії, яку використовують для зберігання даних.

Триватиме захід до 21 листопада.
Коротке посилання на цю сторінку:

Виставка у Венеції: чи може архітектура врятувати планетуТенісні корти з підігрівом подовжили сезон ігор в АвстраліїВ Індії знову пустили «іграшкові» поїзди вузькоколійною залізницеюРецепти предків: палестинська сім’я готує східні солодощіЧаюванням серед розкоші заманюють публіку до старовинного театру в ЛондоніНа батьківщині скрипки в Кремоні навчатимуть талановитих музикантів з усього світуНовий вид туризму в Тоскані: польоти на повітряних кулях і вертольотахГучно й весело: як проходить фестиваль духових оркестрів у СербіїУнікальне ацтекське шоу: танці під місяцемМеркель відкрила найбільшу в Німеччині виставку картин Яна Вермера