21.02.2021
Телеканал NTD

Звела пандемія: як подружилися британський студент і француженка-довгожителька

Звела пандемія: як подружилися британський студент і француженка-довгожителька

Несподівана дружба виникла між 98-річною француженкою Жаклін і 20-річним британцем Елліотом. Вони познайомилися в межах онлайн-проєкту,..

Дата завантаження: 2021-09-20

video

Несподівана дружба виникла між 98-річною француженкою Жаклін і 20-річним британцем Елліотом. Вони познайомилися в межах онлайн-проєкту, який об’єднує людей похилого віку зі студентами, що опановують іноземні мови.

Елліот вивчає іспанську, японську та французьку у Ворікському університеті, що в графстві Західний Мідленд, але зараз поки живе з батьками в Кенті. Він планував приїхати до Франції у 2021 році, щоб попрактикуватися в мові. Та завадила пандемія. Але завдяки проєктові в британського студента з’явилася співрозмовниця-француженка.

[Елліот Беллман, британський студент]:
«Я хвилювався перед зустріччю з новою людиною, яка належить до іншого покоління, виросла в іншій культурі й говорить іншою мовою».

Занепокоєння Елліота розвіялося за першої ж бесіди.

[Елліот Беллман, британський студент]:
«З нею дуже легко розмовляти. Вона дуже весела й запросто підтримує розмову. Вона завжди про щось запитує і до того ж справді цікавиться, а не просто запитує, щоб лише запитати й заповнити час. Ось так ми подружилися».

Жаклін живе в будинку для людей похилого віку під Парижем. З новим другом розмовляє онлайн щопонеділка.

[Жаклін Толю, французька довгожителька]:
«Мене запитали, чи хочу я спілкуватися з юнаком чи дівчиною, які бажають поліпшити свою французьку за допомогою розмов. І я погодилася, бо для мене це велика втіха».

Елліот розповідає про все, що відбувається в його житті. Зараз він опановує оригамі, тож нині ділиться своїми успіхами.

[Елліот Беллман, британський студент]:
«Я тут дещо створив. Зробив ось таку маленьку рибку. Це було просто. А потім склав журавля. Він же так називається? Це було дуже важко».

Жаклін своєю чергою розказала, як пережила висадку в Нормандії в 1944 році. Тоді їй було 20 років.

[Жаклін Толю, французька довгожителька]:
«До висадки годинами вибухали бомби. У вирі тих подій я не боялася, але, згадуючи, думаю: «Як мені вдалося це пережити?»»

Дружба студента й довгожительки триває вже пів року. Елліот покращує свою французьку, а Жаклін насолоджується спілкуванням. Друзі чекають кінця пандемії і сподіваються, що в майбутньому обов’язково зустрінуться наживо.
Коротке посилання на цю сторінку:

Звела пандемія: як подружилися британський студент і француженка-довгожителькаЯк вівчарки й вівці рятують бандикутів в АвстраліїДослідження: Pfizer і AstraZeneca ефективні проти дельта-штамуУ Південній Кореї найвищий приріст кількості хворих на COVID із грудня 2020 рокуДе вирощують жасмин для знаменитих парфумів «Chanel № 5»Австралійка зберігає сандалові дерева для майбутніх поколіньУ Новій Зеландії після щеплення вакциною «Pfizer» уперше померла людинаВ Албанії відновлюють популяцію кучерявих пеліканів59 мутацій: новий африканський штам коронавірусу непокоїть ученихДо Барселони повертаються іноземні туристи