04.03.2021
Телеканал NTD

У Данії заборонили розводити норок до 2022 року

У Данії заборонили розводити норок до 2022 року

Данський парламент більшістю голосів ухвалив закон про заборону до 15 січня 2022 року розводити норок. Так..

Дата завантаження: 2021-03-04

video

Данський парламент більшістю голосів ухвалив закон про заборону до 15 січня 2022 року розводити норок. Так законодавці заднім числом заклали правову основу під розпорядження влади знищити цих тварин на всіх звірофермах країни. Його видали на початку листопада.

Приспати всіх норок вирішили через мутований штам коронавірусу, який у них виявили. Як з’ясувалося, він передається людям.

У Данії понад 1100 норкових господарств. Ерік Ваммен досі не забивав своїх 5000 звірят, бо вони здорові.

[Ерік Ваммен, фермер]:
«Я сподівався зберегти норок живими, щоб і далі їх розводити в Данії. Але тепер, гадаю, через уряд це неможливо. Він зашкодив усім фермерам країни».

На норкових фермах працює коло трьох тисяч осіб. Тепер усі вони втратять роботу.

[Анна Малюта, працівниця ферми]:
«Мені вкрай важко, бо я люблю свою роботу. Це нелегко психологічно. Ми пропрацювали тут 12 років, а зараз утрачаємо свої місця».

[Франк Струнтсе, фермер]:
«Мені доведеться закритися, бо норок не залишилося. Звісно, я хотів би й далі працювати, та це неможливо».

За порушення закону передбачено великий штраф чи ув’язнення на термін до пів року. Водночас фермерам дадуть компенсацію, але наскільки велику, поки не відомо.

Данія була найбільшим у світі експортером норкових шкурок і виробів із них. Фермери кажуть, що після урядової заборони галузь уже повною мірою не відновиться.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Данії заборонили розводити норок до 2022 рокуЖитель Берліна проводить онлайн-екскурсіїЯкий швидкоплинний час: колекція старовинних храмових годинниківВиставка в Києві розповідає про антарктичні дослідження українських науковцівУ Новій Зеландії виявили перший за кілька місяців випадок захворювання на COVID-19Болівійці сподіваються, що трав’яні настої захистять їх від коронавірусуОпитування: чи хочуть українці вакцинуватисяУрятованих від контрабандистів орангутангів повернули до ІндонезіїЯк пандемія 2020 року позначилася на світі тваринВ Австралії волонтери ремонтують машини й дарують їх нужденним