01.09.2021
Телеканал NTD

У Коста-Риці будують екологічний вітрильник для перевезення вантажів

У Коста-Риці будують екологічний вітрильник для перевезення вантажів

На тихоокеанському узбережжі Коста-Рики в селищі Пунта-Моралес майструють екологічний вантажний парусник під назвою «Сейба». Його спроєктувала..

Дата завантаження: 2021-03-01

video

На тихоокеанському узбережжі Коста-Рики в селищі Пунта-Моралес майструють екологічний вантажний парусник під назвою «Сейба». Його спроєктувала канадська компанія, яку надихнула старовинна фінська торгова шхуна «Інгрід».

Дерев’яний вітрильник, завдовжки 45 метрів, будують із дерев, що впали, а ще із тих, які виросли знову на місцях вирубки. На судно поставлять два електродвигуни, які працюють на енергії сонця й вітру. Електромотори допоможуть маневрувати в портах. Корабель зможе перевозити 350 тонн вантажу.

На будівництво приїхало 200 робітників із 27 країн.

[будівельник зі США]:
«Добре бути частиною такого масштабного проєкту. Чудове і саме судно, і його вплив на природу. Дуже сподіваюся побачити, як це відіб’ється на судноплавстві й на експорті товарів із Коста-Рики. Я приїхав сюди частково через це. Але мені ще цікаво будувати таке величезне судно».

На реалізацію проєкту треба чотири мільйони 200 тисяч доларів. Компанія планує повернути витрати за шість років. Вітрильник уведуть в експлуатацію у 2022 році.

Мета проєкту — довести, що у XXI столітті теж можна перевозити вантажі на суднах і не забруднювати природу.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Коста-Риці будують екологічний вітрильник для перевезення вантажівВ Іспанії облаштували найбільший у Європі критий вертикальний садУ Литві прокатні машини укомплектували санкамиПухнаста мода: індонезієць шиє кумедні наряди для кішокКолекцію неоціненних брошок уперше показали в Києві«Вечеря на колесах»: кулінарна школа придумала ідею ресторану на час карантинуБразилію хочуть озеленювати новими сортами декоративної пасифлориНімецький пекар робить торти у вигляді шприца з вакциноюТрадиційну виставку шведських пряникових будиночків цього року зробили в 3DКанадці побудували найбільший сніговий лабіринт