25.11.2024
Телеканал NTD

Саудівці стали частіше купувати музичні інструменти

Саудівці стали частіше купувати музичні інструменти

Музична індустрія ― на підйомі Ер-Ріяд, Саудівська Аравія Житель Ер-Ріяда Мохаммед купив свій перший уд у..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Музична індустрія ― на підйомі
Ер-Ріяд, Саудівська Аравія

Житель Ер-Ріяда Мохаммед купив свій перший уд у 15 років. Дорогою додому він ховав інструмент, щоб уникнути неприємностей. Однак завдяки соціальним змінам у Саудівській Аравії світська музика більше не заборонена.

[Мохаммед аль-Муханна, музикант]:
«Раніше завжди доводилося ховатися, щоб не привертати уваги. Тепер після змін можна співати в ресторанах і грати на інструментах у громадських місцях, у парках. Можемо спокійно присвячувати час своєму захопленню».

Тепер на найстарішому ринку музичних інструментів в Ер-Ріяді часто лунає музика, а люди більше не ховають свої покупки.

[Абдулла Альмалькі, музикант]:
«Раніше, звісно, ми не могли грати перед аудиторією чи на ринку. Ми звикли ховатися від людей чи від старших членів сім’ї, боячись, що нас побачать. Але тепер суспільство стало відкритішим. Молодь може займатися музикою, і старі, і молоді можуть грати, співати, цікавитися мистецтвом і цінувати його».

[Ахмад Йоссіф, продавець]:
«До цього покупців було мало, бо вони боялися. Але тепер усе стало відкритішим, торгівля йде добре, приходять саудівці та іноземці. Вони купують гітари та інші інструменти».

Уклад життя саудівців змінює спадковий принц Мухаммед ібн Салман. Раніше він дозволив жінкам кермувати автомобілями й скасував заборону на світські розваги.

[Туркі аль-Салех, музикант]:
«Раніше ми їздили за кордон, наприклад до Бахрейну, щоб послухати музикантів. А тепер люди приїжджають до нас, щоб почути нашу музику».

Коротке посилання на цю сторінку:

Саудівці стали частіше купувати музичні інструментиВісім унікальних годинників Міхаеля Шумахера виставлять на аукціонНадихнула наука та природа: 17 незвичайних скульптур розмістили в Садах К’ю в ЛондоніНаціональний симфонічний оркестр США зіграв на старовинних інструментахФранцузький острів Мон-Сен-Мішель знову став недоступнимПавич, коала та дракон: виставку квітів в індійському штаті Тамілнад присвятили дикій природіВогняноволосі жінки незвичайної краси: виставка прерафаелітів відкрилася в ІталіїСтаре місто Баку приваблює туристів стародавніми палацами, мечетями та караван-сараямиВ Азербайджані вперше провели Національний фестиваль килимівНезвичайна інсталяція: відеопортал зв’язав Нью-Йорк із Дубліном

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: