12.11.2021
Телеканал NTD

Дизайнер народності цоцили покаже свої роботи на Тижні моди в Нью-Йорку

Дизайнер народності цоцили покаже свої роботи на Тижні моди в Нью-Йорку

Аборигенна мода Сан-Крістобаль-де-лас-Касас, Мексика Альберто Лопес з малих літ знав, ким хоче працювати. Йому завжди дуже..

Дата завантаження: 2021-06-12

video

Аборигенна мода
Сан-Крістобаль-де-лас-Касас, Мексика

Альберто Лопес з малих літ знав, ким хоче працювати. Йому завжди дуже подобалося власноручно виготовляти тканину. Єдиною проблемою було те, що в його бідному селі, що в гористій місцевості на півдні Мексики, тчуть лише жінки.

Але Альберто вмовив матір дозволити йому, замість того, щоб обробляти поля кукурудзи з батьком, залишатися вдома і створювати традиційні візерунки.

Мати погодилася — і не схибила. Уже цього місяця Альберто, представник цоцилів, однієї з народностей майя, вирушить до Нью-Йорка. Спочатку він продемонструє свої роботи на конференції в Гарвардському університеті. Потім його колекцію покажуть на знаменитому Тижні моди.

31-річний Альберто каже, що не очікував, що поїде до Нью-Йорка так скоро.

[Альберто Лопес, дизайнер]:
«Я пояснюватиму, який світогляд закладено в одязі, який ми створюємо. І не тільки це, а ще нашу культуру й музику».

У своєму рідному місті Сан-Крістобаль-де-лас-Касас Альберто має свою студію. Там він створює традиційні індіанські вбрання з бавовни чи вовни. Забарвлює їх лише натуральними речовинами.

На один виріб може піти до року. Робота вимагає зосередженості й старанності. Часом доводиться навіть домовлятися з пряжею.

[Альберто Лопес, дизайнер]:
«Іноді, коли я сам, і коли нитки плутаються чи рвуться, я починаю з ними розмовляти. Я їх запитую: “Чому ви так учиняєте? Чому рветеся?” Це схоже на духовний зв’язок».

Дизайнер ще каже, що часто забуває поїсти, бо хоче швидше побачити кінцевий результат.

[Альберто Лопес, дизайнер]:
«Коли концентруєшся, то забуваєш про все. Це як терапія. Наповнюєшся бажанням це робити, хочеш побачити, який вигляд матиме закінчений виріб».

Альберто виступить у Гарварді на конференції, присвяченій Мексиці. А свою колекцію на Тижні моди він продемонструє в межах показів американо-індійських дизайнерів 2 лютого.
Коротке посилання на цю сторінку:

Дизайнер народності цоцили покаже свої роботи на Тижні моди в Нью-ЙоркуНімець за чотири місяці склав найбільший у світі пазлІсторія, що занепадає: фото старовинних ліванських особняківХрам ацтеків у Мехіко знову приймає відвідувачівНайбільше поле тюльпанів в Азії приваблює туристів до КашміруІталійці насолоджуються весною на тюльпановому поліУ Брисбені світлофорні шафи перетворюють на твори мистецтваЗбір урожаю кави в Бразилії розпочався з міської плантації в Сан-ПаулуПоспостерігати за птахами в Центральному парку: жителі Нью-Йорка запасаються біноклямиУ Каліфорнії квітучі поля жовтцю приваблюють туристів