02.11.2021
Телеканал NTD

Експерти: пандемія допомогла популяціям бджіл відновитися

Експерти: пандемія допомогла популяціям бджіл відновитися

Робота на цій пасіці гуде й кипить на тлі знаменитого лондонського хмарочоса Shard. Вона розмістилася на..

Дата завантаження: 2021-08-02

video

Робота на цій пасіці гуде й кипить на тлі знаменитого лондонського хмарочоса Shard. Вона розмістилася на даху чотириповерхової будівлі, що на півдні британської столиці.

Вулики належать Дейлі Гібсону, співзасновнику компанії Bermondsey Street Bees, яка постачає мед до готелів, ресторанів, сувенірних магазинів і пивоварень. Загалом у столиці компанія встановила 84 вулики.

[Дейл Гібсон, власник пасіки]:
«Коли бджоли виробляють достатньо меду, ми можемо забрати в них частину. Але потрібно залишити їм стільки, щоб вистачило на зиму й весну. Зараз міський сезон лише починається».

20 травня відзначають Всесвітній день бджіл, який заснувала ООН у 2017 році. Бджолярі в усьому світі кажуть, що пандемія підкорегувала життя і людей, і бджіл. Так, закриття паркових зон сприяло тому, що у бджіл з’явилося більше місць для пошуку нектару. До того ж менше використано пестицидів та інсектицидів.

[Нікола Бредбір, директор Bees for Development]:
«З наукового погляду ми дуже непокоїмося через здатність бджіл перелітати до різних країн. Якщо пандемія змінить ситуацію, то вплив насправді буде позитивним».

Чисельність бджіл у всьому світі знижується. Експерти кажуть, що до цього призвело зменшення місць, де комах можуть збирати нектар, забруднення довкілля та використання хімікатів у сільському господарстві.

У деяких країнах навіть почали придумувати способи, як замінити бджіл, якщо їх стане недостатньо, щоб запилювати рослини. Приміром, одна ізраїльська компанія придумала апарат, який направлено подає пилок прямо у квітки плодових дерев.
Коротке посилання на цю сторінку:

Експерти: пандемія допомогла популяціям бджіл відновитисяВолонтери беруть у руки сапи, щоб зробити своє місто зеленимКубинці розводять голубів, щоб не почуватися замкненими під час пандеміїГромадський город у Коста-Риці допомагає жителям впоратися з пандемієюУ Колумбії роблять бамбукові готелі для бджілПодорож Маленької Амаль: лялька пройде 8000 км через вісім країнОфіс, підвішений на скелі: шотландець показав значення поняття «віддалена робота»В Австралії літнім мігрантам знаходять роботу, щоб вони швидше вливалися в суспільствоУнікальне вечірнє вбрання демонструють у Тель-АвівіЗанедбані хліви й казарми Італії перетворюють на хостели та культурні центри