13.03.2024
Телеканал NTD

Сотні тисяч людей у Мексиці вийшли на протест проти президента країни

Сотні тисяч людей у Мексиці вийшли на протест проти президента країни

Десятки тисяч мексиканців вийшли на Марш за демократію. Протести проти уряду президента Лопеса Обрадора прокотилися всією..

Дата завантаження: 2024-04-13

video

Десятки тисяч мексиканців вийшли на Марш за демократію. Протести проти уряду президента Лопеса Обрадора прокотилися всією Мексикою і навіть за кордоном. У центрі столиці зібралося приблизно 700 000 осіб. Багато хто одягнув рожеві футболки. Це колір національного виборчого інституту країни.

Протестувальники виступають за вільні вибори та проти корупції. Вони незадоволені тим, що торік Обрадор зменшив фінансування Національного виборчого інституту Мексики й водночас послабив контроль над видатками на передвиборчі кампанії. До того ж він нападає на судову систему країни, стверджуючи, що судді беруть участь у змові проти його адміністрації.

[Лоренсо Кордова, ексголова Національного виборчого інституту Мексики]:

«Влада прагне усунути автономні установи, підпорядкувати чи захопити їх. Останні кілька років ми бачимо запеклі нападки на ці інституції: на Національний виборчий інститут, верховний суд країни та автономні конституційні органи. Переслідування відбуваються постійно».

Національний виборчий інститут відіграв головну роль у тому, що вибори 2000 року поклали край десятиліттям однопартійного правління в Мексиці. Тепер, на думку протестувальників, лівий уряд може знищити демократію.

[протестувальниця]:

«Нинішній уряд веде нас до катастрофи, щоб усе погіршувалося, щоб ми не виходили з протестами й боялися. Мені тепер бракує грошей, і я змушена більше працювати, щоб жити так, як раніше. Тому я прийшла протестувати».

[протестувальник]:

«Протест — це вияв права на свободу. Гадаю, що ним мають скористатися всі мексиканці».

Протести спалахнули того ж дня, коли ексголова уряду Мехіко Клаудія Шейнбаум офіційно зареєструвалася на виборах президента Мексики як кандидат від керівної партії «Рух національного відродження». Вона обіцяє дотримуватися тієї ж політики, що й Обрадор. Вибори запланували на червень.

Протести пройшли в 119 містах Мексики, а також у 15 закордонних містах семи країн.
Коротке посилання на цю сторінку:

Сотні тисяч людей у Мексиці вийшли на протест проти президента країниСША внесли єменських хуситів до списку терористичних угрупованьАвстралія підтвердила загибель волонтера в Секторі Гази та зажадала від Ізраїлю відповідейПарламент ЄС ухвалив спірний закон про відновлення природиВерховний суд США дозволив Техасу арештовувати нелегальних мігрантівІзраїль звинуватив Туреччину в тому, що вона стала на бік ХАМАСуУ М’янмі запровадили обов’язкову військову службуПерша перемога: Дональд Трамп обійшов усіх республіканських кандидатів в АйовіВикрадення планів безпеки поставила під загрозу проведення Олімпіади в ПарижіЄменські хусити завдали удару по судну свого головного союзника

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: