18.08.2024
Телеканал NTD

П’ятьох гонконзьких активістів оголосили в розшук і призначили за них винагороду

П'ятьох гонконзьких активістів оголосили в розшук і призначили за них винагороду

Ще п'ятьох гонконзьких активістів оголосили в розшук. Список подало бюро національної безпеки острова. Воно також оголосило..

Дата завантаження: 2024-04-18

video

Ще п’ятьох гонконзьких активістів оголосили в розшук. Список подало бюро національної безпеки острова. Воно також оголосило винагороду за інформацію, яка допоможе їх арештувати.

Усі п’ятеро втекли з Гонконгу від переслідувань. Наразі проживають у різних країнах, зокрема в США та Великій Британії.

[Лі Кхуайва, голова Бюро національної безпеки Гонконгу]:

«З огляду на велике значення, якого поліція надає цій справі, ми пропонуємо винагороду розміром один мільйон гонконзьких доларів (128 000 доларів США) за кожну розшукувану особу».

У Бюро нацбезпеки Гонконгу заявили, що всі втікачі нібито вчинили злочини, пов’язані з підбурюванням до підривної діяльності та змовою з іноземними силами.

Це статті закону про нацбезпеку, які Пекін односторонньо запровадив на острові 2020 року. Як наслідок, під удар потрапили тисячі активістів та правозахисників. Їх почали арештовувати за розмитими звинуваченнями в тероризмі та заколоті. Водночас максимальний термін згідно з пунктами закону — довічне ув’язнення.

За останні три роки з Гонконгу від переслідування втекли тисячі людей. Хоча раніше опозиційний і протестний рух там являв собою серце демократії. Колись острів був британською колонією і мав усі демократичні свободи. Проте 1997 року його передали під управління компартії.

Влада Китаю підписала договір, згідно з яким гарантувала гонконжцям збереження їхньої демократичної системи. Народні виступи завжди були для місцевих жителів важелем тиску на владу, коли їхні права намагалися обмежити.

Однак після ухвалення закону про нацбезпеку, причому в обхід місцевого парламенту, ситуація з правами людини в Гонконгу різко погіршилася. Багато продемократичних активістів потрапили до в’язниці. Багато хто втік.
Коротке посилання на цю сторінку:

П’ятьох гонконзьких активістів оголосили в розшук і призначили за них винагородуЄменські хусити заявили про удари по двох есмінцях СШАПожежі в Колумбії президент оголосив стихійним лихомЗруйнований міст у Балтіморі: кадри через 10 днів після аваріїАвстралію «вразив» смертний вирок для австралійського блогера в КитаїКонгрес США ухвалив закон, який може заборонити тікток«Є привід для оптимізму»: Столтенберг зробив заяву після форуму в ДавосіІзраїль порадив ХАМАСу «повернутися з інших планет на Землю»Дональд Трамп здобув перемогу на перших президентських праймеріз

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: