18.03.2024
Телеканал NTD

Єменці через посуху будують резервуари для збирання дощової води

Єменці через посуху будують резервуари для збирання дощової води

Ємен — одна з країн світу, де найбільше бракує води. Для 10-річного Алі це означає щодня..

Дата завантаження: 2024-04-18

video

Ємен — одна з країн світу, де найбільше бракує води. Для 10-річного Алі це означає щодня їздити на віслюку по воду до криниці.

Регіон, у якому він живе, дуже постраждав від посухи.

Мама хлопчика каже, що вода, яку він привозить, закінчується за день. Тому розпорядок дня сина дуже щільний.

[Аїша Аль-Харазі, мама Алі]:

«Він прокидається, умивається, виводить овець пастися, потім повертає овець і йде до школи. Прийшовши зі школи, іде по воду для нас. Потім обідає, відводить овець на гору пастися й повертається з вівцями на заході сонця».

Крім криниць, люди почали вдаватися й до традиційних методів збирання дощової води.

У цьому районі, що приблизно за 40 кілометрів від столиці, створили мініводозбірник. Від нього залежить коло 10 тисяч людей, а ще худоба.

[Мухаммад Хусейн, місцевий житель]:

«Усі ферми до кінця долини дістають користь від цієї греблі, усі на відстані пострілу мають користь. Від неї виграють усі, навіть велика рогата худоба та вівці, яких тут орієнтовно 10 000».

За даними ООН, близько 14 із половиною мільйонів осіб у Ємені не має доступу до чистої питної води та каналізації.

Саме тому в усій країні будують такі водозбірники.

Менеджер цього проєкту зазначає, що в гірському регіоні люди не можуть покладатися на підземні води.

[Ях’я Тахір, менеджер проєкту]:

«У цьому селі немає ґрунтових вод, які б годилися для пиття. Ми дослідили місцевість, щоби побудувати цей ставок, який збирає для них дощову воду».

Утім, науковці зазначають, що навіть такі проєкти не зарадять проблемі кардинально. Вони кажуть, що посухи та зростання кількості населення дедалі більше тиснутимуть на водну систему Ємену.
Коротке посилання на цю сторінку:

Єменці через посуху будують резервуари для збирання дощової водиЯк Австралія перетворила морських шкідників на джерело цінної ікриМарокко: лазні закриті, води немаєПеребіжчики з КНДР розповіли свої історії на засіданні ООНУ передмісті Парижа відкрилося Олімпійське селищеБізнесмен у Беніні отримує з відходів біогаз, який забезпечує сотні будинківЯк і чим годуватимуть спортсменів під час Олімпіади в ПарижіРясні снігопади та крижаний дощ: Європа переживає транспортний колапсКоли відбудеться найближче сонячне затемнення, і хто його зможе побачитиКанада обмежить час роботи для іноземних студентів

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: