18.03.2024
Телеканал NTD

Євросоюз затвердив закон про відновлення деградованих екосистем

Євросоюз затвердив закон про відновлення деградованих екосистем

Євросоюз погодився затвердити закон про відновлення деградованих природних екосистем. Проти нього запекло виступали деякі країни. Перемовники..

Дата завантаження: 2024-04-18

video

Євросоюз погодився затвердити закон про відновлення деградованих природних екосистем. Проти нього запекло виступали деякі країни.

Перемовники з держав ЄС та Європейського парламенту домовилися про угоду, яка вимагатиме вжити заходів для відновлення природи на 20 % суші та моря до 2030 року.

Регіональний директор організації зі збереження біорізноманіття Birdlife Аріель Бруннер каже, що текст угоди дещо пом’якшили, і це багатьох розчарувало. Та закон, як і раніше, добрий.

[Аріель Бруннер, природозахисник]:

«Потенційно це стане важливою віхою у спробах подолати проблему біорізноманіття за умов кліматичної кризи. Цей закон може дати нам шанс навести лад».

Тепер проєкт закону передадуть на остаточне схвалення до Європейського парламенту та країн ЄС. Цей крок зазвичай уважають формальністю, яка поширюється на заздалегідь погоджені документи.

До 2030 року країни ЄС мають подбати про природні зони, які перебувають у поганому стані, такі як луки, річки та ліси. Мета полягає в тому, щоб змінити деградацію на відновлення. Уважають, що більш як 80 % природних зон ЄС перебуває в поганому стані.

Уряди муситимуть уживати цілеспрямованих заходів. Приміром, збільшувати популяції польових метеликів, а також стимулювати створення живоплотів.

Водночас послаблення вимог зачепило пункт про відновлення торфовищ. Це заболочені екосистеми, які, як уважають деякі екологи, допомагають зупинити зміну клімату, бо можуть накопичувати багато CO₂.
Коротке посилання на цю сторінку:

Євросоюз затвердив закон про відновлення деградованих екосистемВикрадення планів безпеки поставила під загрозу проведення Олімпіади в ПарижіКонституційна рада Франції скасувала частину пунктів спірного міграційного законуСмертоносний напад із ножем у центрі Бордо вразив французівЄвропарламент затвердив нові імміграційні правила ЄвросоюзуІзраїль обіцяє, що гумдопомога не дістанеться ХАМАСуНегода залишила без світла сотні тисяч австралійцівФінляндія: тисячі мігрантів чекають у Росії можливості перейти кордон і потрапити до ЄСПівденнокорейці стають у черги за дешевою цибулею на тлі зростання цін

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: