18.07.2024
Телеканал NTD

УВКБ ООН: понад 100 тисяч вірмен покинули Нагірний Карабах

УВКБ ООН: понад 100 тисяч вірмен покинули Нагірний Карабах

Вірменські сім'ї з речами чекають на автобуси, які розвезуть їх по різних місцях із Сюнікської області,..

Дата завантаження: 2024-04-18

video

Вірменські сім’ї з речами чекають на автобуси, які розвезуть їх по різних місцях із Сюнікської області, що на півдні Вірменії.

Понад 100 тисяч біженців прибуло до країни, відколи Азербайджан почав силою повертати контроль над Нагірним Карабахом. Про це заявило Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

Загалом у Карабаху жило коло 120 тисяч етнічних вірмен. Більшість утекли, бо побоювалися чисток із боку азербайджанських військовиків.

[біженка з Нагірного Карабаху]:

«Зараз ми їдемо в Єреван, щоб зареєструватися й знайти місце, де можна зупинитися. Мені треба дбати про мою маленьку дівчинку».

[біженка з Нагірного Карабаху]:

«Було дуже складно. Ми в дорозі 26–29 годин. Було багато машин, сюди дістатися було непросто. Моя мати хвора, а брат має дітей та онуків. Було дуже складно».

Тим часом у неділю до Нагірного Карабаху прибула місія ООН. Це перший візит міжнародної організації за останні три десятиліття. Вона оцінить ситуацію в регіоні.

Нагірний Карабах на міжнародному рівні визнають частиною Азербайджану. Однак там жили переважно вірменські християни. Після розпаду три десятиліття тому СРСР унаслідок бойових дій там проголосили незалежну республіку.

Азербайджан уже оголосив, що з 1 січня 2024 року вона офіційно зникне.
Коротке посилання на цю сторінку:

УВКБ ООН: понад 100 тисяч вірмен покинули Нагірний КарабахНайпотужніший за 25 років землетрус на Тайвані: щонайменше четверо загиблихМарш на Нью-Делі: індійські фермери відкинули пропозицію владиЗаборону на табори безпритульних хочуть розширити на всю КаліфорніюВерховний суд залишив ім’я Дональда Трампа в бюлетенях штату КолорадоКаталонія почне жорстко економити воду через велику посухуРік після землетрусу: як у Туреччині відновлюють життяЧому індійські фермери знову вийшли на масові протестиГабонський дизайнер перетворює викинутий папір на красиві вазиУ Мексиці на тлі нестачі води розгоряється суперечка через приватні штучні озера

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: