Палац Тиберія, що в Римі, знову відчинився після реставрації. Він був зачинений майже 50 років. Фахівці мусили зміцнювати всю конструкцію, щоб та не завалилася.
Хоча палац названо ім’ям імператора Тиберія, імовірно, його будували вже його наступники — Калігула, Клавдій та Нерон. Археологи з’ясували, що фундамент палацу закладено в другій половині першого століття нашої ери. А Тиберій помер у 37-му році.
[Альфонсіна Руссо, директор Археологічного парку «Колізей»]:
«Незвичайний фасад палацу, що дивиться на Храм Вести й Римський форум, створили саме для того, щоб уразити уяву людей».
Величний фасад колись прикрашав мармур. Тепер його зразки можна побачити усередині палацу.
[Мартіна Альмонте, археолог]:
«Ми вивчали мармур, щоб зрозуміти, як було прикрашено палац. Ми знайшли зразки, які належать до епохи (імператора) Доміціана. Ми спробували відтворити те, як правитель демонстрував свою владу перед людьми. У цьому палаці все величезне. Колони були величезними. Таких тоді не було в усій імперії».
За середньовіччя палац спорожнів. Поступово будівля перетворилася на руїни. У XVI столітті на території комплексу посадили сади.
Розкопки почалися у XVIII столітті, потім продовжились у XIX. Археологи роблять нові й нові відкриття.
[Альфонсіна Руссо, директор Археологічного парку «Колізей»]:
«Під час карантину ми знайшли простір, який століттями лишався недоторканим. Це дало нам змогу зібрати докупи тринадцять століть історії. Навіть італійський археолог П’єтро Роза, який працював тут за часів Наполеона III, не чіпав цього місця».
Загалом у палаці відреставрували 13 кімнат. Усередині виставлено знайдені під час розкопок археологічні цінності: мармурові статуї, теракотові маски, монети, вироби зі скла й металу та інші.
Коротке посилання на цю сторінку: