01.09.2021
Телеканал NTD

Препарат ремдесивір ефективно усуває симптоми коронавірусу в макак-резусів

Препарат ремдесивір ефективно усуває симптоми коронавірусу в макак-резусів

Препарат американської компанії Gilead Sciences може допомогти лікувати пацієнтів, хворих на коронавірус. Такого висновку дійшли науковці..

Дата завантаження: 2021-08-01

video

Препарат американської компанії Gilead Sciences може допомогти лікувати пацієнтів, хворих на коронавірус. Такого висновку дійшли науковці Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США, провівши випробування ремдесивіру.

Перевіряли ліки на приматах виду макак-резус. Одній групі тварин давали сам препарат, іншим — плацебо.

[Еммі де Віт, дослідниця]:
«Різниця очевидна. Тварини, яких лікували ремдесивіром, не мали проблем із диханням, які зазвичай проявлялися в контрольних тварин. Ми не помітили великих пошкоджень у легенях. Тобто препарат, без сумніву, добре вплинув».

Мавпи, яким давали препарат на ранніх стадіях розвитку хвороби, повністю одужали. Тепер учені хочуть ліпше зрозуміти, наскільки ефективним буде ремдесивір у процесі лікування важкохворих.

[Еммі де Віт, дослідниця]:
«Це не чарівний препарат, який зможе зупинити пандемію. Для цього, напевно, потрібна вакцина. Але якщо він справді має потенціал, якщо його використовуватимуть широкомасштабно, то ми зможемо запобігати розвитку хвороби до важкої форми в людей, і, сподіваюся, зможемо запобігати смерті».

Ремдесивір — противірусний препарат, який застосовують проти лихоманки Ебола та інших вірусів, зокрема коронавірусів MERS та SARS. Поки він не схвалений Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США.
Коротке посилання на цю сторінку:

Препарат ремдесивір ефективно усуває симптоми коронавірусу в макак-резусівУ Нідерландах відкрили найдовшу велодоріжку із сонячних панелейНовий застосунок розшифровує почуття котівНовий робот-медуза «їсть» сміття на поверхні моряЗа нами спостерігають? Астрономи визначили частини галактики, звідки видно ЗемлюАмериканські науковці навчилися озвучувати думки тих, хто втратив можливість говоритиУнікальні кольори, створені природою, показали на виставці в ЛондоніМексиканські науковці відкрили новий вид динозаврівЧи може штучний інтелект створити ідеальну скрипку?Собаки допомагають науковцям шукати черепах