03.01.2021
Телеканал NTD

Працівник будинку для людей похилого віку у Франції: «Трупи лежать у спальнях 3‒4 дні»

Працівник будинку для людей похилого віку у Франції: «Трупи лежать у спальнях 3‒4 дні»

У коридорах цього паризького будинку для людей похилого віку досить спокійно, чутно лише, як у номерах..

Дата завантаження: 2021-08-02

video

У коридорах цього паризького будинку для людей похилого віку досить спокійно, чутно лише, як у номерах працюють телевізори. Однак реальність набагато страшніша, ніж здається. За словами одного зі співробітників, у приміщені закладу тіла померлих від коронавірусу мешканців по кілька днів лежать у кімнатах, бо ніхто по них не приїжджає.

Називається цей будинок Jardin des Plantes. Від COVID-19 тут померло вже близько 30 осіб. Це приблизно третина всіх мешканців.

Працівник закладу на умовах анонімності погодився розповісти, що відбувається всередині. Його голос на відео змінено. З його слів, оскільки міські морги переповнені, трупи літніх людей по 3‒4 дні лежать у мішках на підлогах кімнат.

[працівник будинку для людей похилого віку]:
«Це жахливо. Важко про це не думати. Починаємо замислюватися про своїх батьків у будинках для людей похилого віку. Я б не погодився, якби тіло мого батька залишалося в кімнаті без охолодження. Запахи просочуються через двері, стіни».

Працівників у закладі не вистачає, багато хто звільняється. Співробітник каже, що іноді про цілий поверх мешканців дбає усього одна людина.

[медичний працівник]:
«Добридень, з вами все добре? Хтось про вас піклується?»

[мешканка]:
«Що?»

[медичний працівник]:
«За вами хтось доглядає?»

[мешканка]:
«Ні».

[медичний працівник]:
«Про вас ніхто не дбає? Ви обідали? Ви маєте якусь їжу?»

[мешканка]:
«Що?»

[медичний працівник]:
«В обід у вас була якась їжа?»

[мешканка]:
«Так, я обідала».

[медичний працівник]:
«А що ви робите в коридорі?»

[мешканка]:
«Я загубилася».

Ще одна проблема — нестача ліків. У цьому закладі старенькі страждають не лише від коронавірусу, але й від інших хвороб. Їм потрібен постійний догляд.

Адміністрація цього закладу від будь-яких коментарів відмовилася.

Загалом у будинках для стареньких Франції проживає приблизно мільйон осіб. Зараз вони перебувають у повній ізоляції, бо через епідемію родичам їх відвідувати заборонили.

Утім, навіть попри це, такі будинки стали осередками спалаху, бо літні люди особливо уразливі перед COVID-19.

З-понад 14 300 померлих від коронавірусу в усій країні приблизно третина припадає на будинки для людей похилого віку.

Водночас із 7400 таких закладів Франції приблизно 40% не передають інформацію про померлих від коронавірусу.
Коротке посилання на цю сторінку:

Працівник будинку для людей похилого віку у Франції: «Трупи лежать у спальнях 3‒4 дні»Недосконала сочевиця стає ідеальним борошном для сучасних дієтСпеціальні черевики для сліпих тестують в АвстріїВугри в Хорватії вимирають через атлантичних блакитних крабівКолекцію трофеїв легендарного футболіста Альфредо Ді Стефано виставлять на аукціонАвстралійці, як і раніше, хочуть читати друковані газети з місцевими новинамиУ насильство переросли мирні протести проти податкової реформи в КолумбіїЗамість корови — коза: чому американські фермери оновлюють свої стадаШанувальники корейських попзірок допомагають вижити моторикшам у ТаїландіТуреччина заборонила імпорт пластикових відходів