04.06.2026
Телеканал NTD

Штайнмаєр пообіцяв «допомогти захистити українців від повітряних атак»

Штайнмаєр пообіцяв «допомогти захистити українців від повітряних атак»

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр у вівторок прибув до України, щоб підтримати нашу країну. Він відвідав Чернігівську..

Дата завантаження: 2026-06-04

video
play-sharp-fill

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр у вівторок прибув до України, щоб підтримати нашу країну.

Він відвідав Чернігівську область. Це другий візит Штайнмаєра до цього регіону. Раніше він брав участь у вшануванні пам’яті жертв масового вбивства, учиненого 1943 року есесівцями в селі Корюківка.

Проте це перший приїзд президента Німеччини до України з часу російського вторгнення 24 лютого.

Візит розпочався із сирени повітряної тривоги, тож поважні гості провели перші півтори години в підвалі. Там вони поспілкувалися з місцевими жителями й побачили умови, у яких ті змушені жити.

Далі Вальтер Штайнмаєр прибув до Києва, де зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським. Потім вони дали спільну пресконференцію.

Так, Штайнмаєр засудив агресію Росії та підтримав прагнення України звільнити свої території.

[Франк-Вальтер Штайнмаєр, президент Німеччини]:
«І я поділяю вашу думку: не може бути справжнього миру без справедливості. Несправедливий мир, який лише закріпив би крадіжку Путіним землі, не був би миром, а відразу ж посіяв би насіння для нових війн».

Також Штайнмаєр зазначив, що його країна останніми місяцями стала одним із найбільших постачальників засобів ППО до України.

За його словами, Німеччина й далі зміцнюватиме протиповітряну оборону України, а ще допомагатиме якнайшвидше відновити зруйновану інфраструктуру, таку як електромережі, водопроводи та системи опалення, до настання зими.

Варто зазначити, що Штайнмаєр планував відвідати Україну ще у квітні, але йому тоді відмовили, оскільки раніше він активно підтримував зближення Заходу з Росією. Пізніше Київ і Берлін усунули розбіжності.

Приїзд Штайнмаєра до Києва збігся з конференцією лідерів країн «Великої сімки» у Берліні. На ній, за словами німецької влади, має бути розроблено «план Маршалла» для відновлення України.
Коротке посилання на цю сторінку:

Hide picture

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: