12.02.2022
Телеканал NTD

ДР Конго вимагає від представника місії ООН залишити країну

ДР Конго вимагає від представника місії ООН залишити країну

Конголезький уряд вимагає від представника місії ООН зі стабілізації в ДРК залишити країну. Маттіаса Гіллмана звинувачують..

Дата завантаження: 2022-08-12

video

Конголезький уряд вимагає від представника місії ООН зі стабілізації в ДРК залишити країну. Маттіаса Гіллмана звинувачують у тому, що він зробив нетактовні й недоречні заяви. Які саме — не уточнюють.

Водночас влада країни заявляє, що слова Гіллмана спричинили напруженість у суспільстві, що минулого тижня спровокувало масові протести. Під час заворушень загинуло 36 осіб, серед яких чотири миротворці. Понад півтори сотні постраждало.

Конголезці вимагають вивести місію ООН із країни, бо вважають її неефективною. У січні цього року повстанське угруповання «Рух 23 березня» розпочало наступ у провінції Північне Ківу. Понад 200 тисяч осіб мусили покинути свій дім. Миротворці не змогли захистити населення.

Місія ООН працює в ДР Конго з 1999 року. На її фінансування витратили майже дев’ять мільярдів доларів. Нині чисельність миротворчих військ сягає 14 тисяч осіб.

Термін дії місії закінчується у 2024 році. Проте конголезький уряд хоче, щоб миротворців вивели раніше. Проти їхньої присутності вже три роки виступають конголезькі продемократичні рухи й деякі депутати. Вони звинувачують миротворців у відмові боротися зі збройними угрупованнями на сході країни.
Коротке посилання на цю сторінку:

ДР Конго вимагає від представника місії ООН залишити країнуЛідери G7 пообіцяли безстроково підтримувати УкраїнуПротестувальники на Шрі-Ланці захопили резиденцію президента й чекають на його відставкуЧерез повінь в Індії поширюється інфекціяЄС офіційно визнав Хорватію 20-м членом єврозониСтрілянина в торговому центрі Копенгагена: троє загиблих та багато пораненихВООЗ оголосила віспу мавп глобальною надзвичайною ситуацієюПід Барселоною зіткнулися потягиТуристи повертаються до Греції, але заважає інфляція

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: