12.03.2022
Телеканал NTD

Марокканські укріплені села терміново потребують ремонту

Марокканські укріплені села терміново потребують ремонту

Південніше Атлаських гір у Марокко розташовані мальовничі стародавні укріплені села. Зроблені з глини у своєрідному архітектурному..

Дата завантаження: 2022-08-12

video

Південніше Атлаських гір у Марокко розташовані мальовничі стародавні укріплені села. Зроблені з глини у своєрідному архітектурному стилі, будівлі прикрашено вежами, балконами та численними вікнами.

Це місце приваблює безліч туристів, а також кінорежисерів. Тут частково знімали такі фільми, як «Мумія», «Александр» та багато інших.

Збудована в XI столітті нашої ери фортеця охоплює коло 1300 квадратних метрів. Виходить на невелику так звану Соляну долину.

[Мохаммед Улкашир, дослідник]:
«Ось одне з міфічних укріплень. З давніх-давен про нього знали як про один із караванних прилавків. Ми називаємо це «караван-сарай» — стратегічна точка торгівлі, бо тут проходила соляна дорога».

Село укріпили, щоб захистити від набігів. Це був великий торговий центр і зупинка для караванів між Марракешем та Суданом.

1987 року її додали до списку ЮНЕСКО. Тут досі живе близько 800 осіб.

У центрі міста Варзазат можна знайти ще одну укріплену будівлю.

Будувати її почала у XVII столітті одна багата родина. У ХІХ столітті споруду вдосконалили.

[Абдельмаджид Хатімі, гід]:
«Ця фортеця, або касба, називається Тауріт, що означає «плато». Майже всі касби були збудовані на плато, щоби бути добре захищеними. Роль цієї касби полягала в захисті мешканців».

Це місце частково відреставрували в 90-х роках за допомогою ЮНЕСКО. Однак роботи ще багато. Безпечним уважають лише місце входу.

В оазі Скура розташована ще одна укріплена будівля: касба Амріділ. Її вважають однією з найкрасивіших у країні. Хоча побудовано її з простих матеріалів: води, глини, соломи та дерева.

Усі ці укріплені споруди потребують термінового ремонту. Деякі були занедбані впродовж багатьох років. Але відновити їх дуже непросто. До того ж це безперервний процес, бо матеріали, з яких їх виготовлено, постійно руйнуються під впливом природи.
Коротке посилання на цю сторінку:

Марокканські укріплені села терміново потребують ремонтуІндія підтвердила перший випадок смерті від віспи мавпАзербайджан відновлює відвойований у Вірменії курорт ШушаДвоє людей, які вижили під час Голокосту, знову зустрілися через 80 роківЗабратися на 100-метровий гірський ясен, щоб дістати його насінняНа тлі пандемії домашніх тварин в Іспанії стало на 44 % більшеАртдетективи розслідують, хто понад сто років тому написав картини на коріЄвропарламент затвердив єдиний тип зарядного пристрою в ЄСПрогулятися найдовшим пішохідним мостом у світі«Леді зі світильником»: як прославилася британська медсестра

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: