16.07.2022
Телеканал NTD

Нова Зеландія та ЄС погодили договір про вільну торгівлю, але він «нікому не подобається»

Нова Зеландія та ЄС погодили договір про вільну торгівлю, але він «нікому не подобається»

Євросоюз та Нова Зеландія завершили переговори щодо угоди про зону вільної торгівлі. Вона збільшить обсяг продажу..

Дата завантаження: 2022-08-16

video

Євросоюз та Нова Зеландія завершили переговори щодо угоди про зону вільної торгівлі. Вона збільшить обсяг продажу товарів та послуг між двома партнерами на 30 %.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та прем’єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн виступають перед журналістами після зустрічі в Брюсселі.

[Урсула фон дер Ляєн, голова Єврокомісії]:
«Наші фермери з обох боків виграють. Це не лише зниження мит. Ми разом працюватимемо над стійкими продовольчими системами, поліпшуватимемо умови утримання тварин, підвищуватимемо якість продуктів та добрив, зменшуватимемо використання пестицидів».

[Джасінда Ардерн, прем’єр-міністр Нової Зеландії]:

«Сьогодні ми укладаємо угоду, яка дасть ліпші торгові можливості для наших експортерів».

Угода скасує мита на широкий спектр продуктів. Це також буде перший договір ЄС, який міститиме можливість накладення санкцій, якщо якась зі сторін порушить екологічні чи трудові стандарти.

Мита знизять на експорт європейської свинини, вина, шоколаду, кондитерських виробів та печива. ЄС відкриється для більшої кількості молочних продуктів та яловичини з Нової Зеландії.

Утім, поки угода ще сира. Багатьом фермерам з обох боків вона не подобається.

[Демієн О’Коннор, міністр торгівлі Нової Зеландії]:
«Ми дійшли консенсусу. Але треба розуміти, що договір поки нікому не подобається. Ідеться про компроміс. Поки що обидві сторони прагнуть підтримувати своїх виробників продуктів та своїх фермерів».

Угоду про вільну торгівлю розробляли близько 14 років. Приблизно десять років тому з’явилася конкретніша концепція, а чотири роки тому почалися переговори.
Коротке посилання на цю сторінку:

Нова Зеландія та ЄС погодили договір про вільну торгівлю, але він «нікому не подобається»Без підсвічення та фонтанів: німецький Аугсбург почав економитиТуристи повертаються до Греції, але заважає інфляціяПрезидент Європейської комісії засудила російський продовольчий шантажЄвросоюз значно збільшить експорт газу з Ізраїлю через ЄгипетЄвро падає, а долар зростає«Працюємо задарма»: британці втрачають доходи через рекордну інфляціюЦіна на бензин у США досягла історичного максимумуЗафрахтований ООН корабель повезе українське зерно до АфрикиУ Німеччині через інфляцію почалася соціальна криза

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: