06.11.2022
Телеканал NTD

Передгір’я Швейцарських Альп потопають у нарцисах

Передгір'я Швейцарських Альп потопають у нарцисах

Травневий сніг — так називають у Швейцарії цей подарунок природи. У передгір'ї Альп над Женевським озером..

Дата завантаження: 2022-07-06

video

Травневий сніг — так називають у Швейцарії цей подарунок природи. У передгір’ї Альп над Женевським озером зацвіли нарциси. З ХІХ століття це явище приваблює безліч туристів. З цієї нагоди в курортному місті Монтре проводять фестивалі та квіткові паради.

Сходи диких нарцисів з’являються ранньою весною, щойно зійде сніг. Але цвісти вони починають лише в травні. Причому в інших регіонах Швейцарії великі поля нарцисів — рідкість. Тут теж цих чудових квітів стає дедалі менше.

Причина у випасанні худоби, розширенні рільництва, будівництві та навіть у відновленні лісів. У тіні дерев квітам не вистачає сонячного світла, до того ж у ґрунті лишається менше поживних речовин.

У швейцарському кантоні Во нарциси взяли під охорону. Туристів просять не витоптувати квіти й не збирати великих букетів. Можна зірвати стільки, скільки поміститься в руці.

Ці квіти мають солодкий дурманливий аромат. У давні часи ефірну нарцисову олію використовували в парфумерії. Нині її замінює синтетичний ароматизатор.
Коротке посилання на цю сторінку:

Передгір’я Швейцарських Альп потопають у нарцисахКазковий світ іграшкових поїздів презентували у ФлоренціїПеревернутий будинок звели в парку розваг у РумуніїНепальська альпіністка побила свій і світовий рекорд, підкоривши Еверест у 10-теЧерепашеня-альбінос дебютує в тропікаріумі у ШвейцаріїСліпий грає в теніс і їздить на велосипеді70 млн жовтців зацвіли в Південній КаліфорніїСтрашненькі, але милі: найпотворнішого собаку світу вибрали в СШАБразильці допомагають людям з інвалідністю подорожувати

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: