29.12.2024
Телеканал NTD

Країни «Великої сімки» домовилися протистояти кампанії дезінформації Китаю про COVID-19

Photo by DAMIEN MEYER/AFP via Getty Images

Країни «Великої сімки» домовилися протистояти кампанії дезінформації Пекіна про коронавірус. Про це повідомив Держсекретар США Майк Помпео. Він сказав, що Китай намагається зняти із себе відповідальність за пандемію COVID-19, звинувативши в цьому Вашингтон. Також, за його словами, країни G7 планують об’єднати сили, щоб зупинити наклеп.

Обговорення проходили у форматі онлайн-конференції. На ній, крім США, були присутні представники Великої Британії, Німеччини, Італії, Канади, Франції та Японії.

«Зараз не час когось звинувачувати. Треба спочатку розв’язати проблему. Сьогодні ми сфокусовані на цьому, зокрема країни-члени G7. Але кожна країна, яка була присутня на зустрічі, добре знає про кампанію дезінформації, яку проводить китайська компартія у спробі спотворити реальний стан справ», – сказав Помпео.

Він також зазначив, що саме на Китаї лежить відповідальність за те, що епідемія поширилася по всьому світу.

«Китай був першою країною, яка розуміла небезпеку цього вірусу для світу, і він постійно затримував надання цієї інформації іншим країнам», – зазначив Помпео.

Останніми тижнями деякі китайські урядовці та вчені почали заявляти, що вірус почався не з Китаю, а нібито був завезений до країни американськими військовими.

Нещодавно влада Китаю також заявила, що майже повністю взяла епідемію коронавірусу під контроль і що тепер вірус завозять до країни іноземці. Однак багато спостерігачів вважає, що це не так, і що компартія намагається приховати реальний стан речей.

Сусідні з Китаєм країни, зокрема КНДР, не поспішають відкривати кордони для китайців. Також, коли у провінції Хубей, епіцентрі поширення вірусу, зняли карантин, тисячі китайців відразу поспішили виїхати звідти. Однак виїзди їм заблокували військові. Вони сказали, що спочатку всі повинні зробити тест на коронавірус. В результаті біля блокпостів почалися сутички й заворушення.

Коротке посилання на цю сторінку:

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: