08.12.2021
Телеканал NTD

У Китаї відключили 21 мільйон телефонних номерів

Photo credit should read WANG ZHAO/AFP via Getty Images

У Китаї за останні три місяці користувачів телефонного зв’язку стало менше на 21 мільйон. Про це 19 березня повідомила влада в Пекіні.

Код здоров’я чи тотальний контроль?

У Китаї без стільникового телефона не можна відкрити банківський рахунок. Додатки під час встановлення на телефон перевіряють сім-карту в державній базі даних, щоби переконатися в тому, що абонент справжній.

«Рівень оцифрування в Китаї дуже високий. Люди не можуть вижити без мобільного телефона», — каже кореспондентові The Epoch Times експерт з питань Китаю Тан Цзінюань.

«Співпраця з урядом щодо пенсій і соціального забезпечення, придбання квитків на поїзд, покупки — бодай що люди хочуть зробити, вони зобов’язані використовувати мобільні телефони. Влада Китаю вимагає, щоб усі китайці використовували свої мобільні телефони для генерації «коду здоров’я». Зараз тільки із зеленим кодом здоров’я китайцям дозволено переміщатися країною. Людині неможливо обійтися без телефона».

З 1 грудня 2019 року в Китаї діє обов’язкове сканування обличчя для ідентифікації особи абонента. Ще у 2010 році комуністична партія почала вимагати від усіх користувачів мобільних телефонів зареєструвати свої номери з реальною ідентифікацією. Таким чином, держава через широкомасштабну мережу може контролювати дзвінки громадян.

10 березня Пекін запустив у стільникових телефонах так званий «код здоров’я». Це спеціальна опція у WeChat (популярному в Китаї месенджері). Кожен користувач зобов’язаний вказувати місця відвідування за останні два тижні. Додаток генерує QR-код, який відображається в трьох кольорах: червоний — людина зобов’язана піти на двотижневий карантин, жовтий — необхідно сім днів залишатися вдома, і зелений — вільне переміщення.

Влада заявила, що ці коди призначені для того, щоб запобігти поширенню коронавірусу.

 

користувач стільникового зв'язку в Китаї

Getty Images

21 мільйон утрачених користувачів

19 березня Міністерство промисловості та інформатизації КНР повідомило, що в лютому в усіх провінціях країни різко зменшилася кількість користувачів телефонів. Причому мова йде і про мобільні, і про стаціонарні. Дані порівнювали з аналогічними за листопад 2019 року.

Отже, користувачів стільникового зв’язку було 1 600 957 000, стало — 1 579 927 000. Тобто на 21 млн менше. Користувачів стаціонарних телефонів стало на 840 тис. менше.

Для порівняння, за даними того ж Міністерства, торік у лютому кількість користувачів збільшилася на 24,4 млн для стільникових і на 6,6 млн для стаціонарних телефонів.

Згідно з Національним бюро статистики Китаю, наприкінці 2019 року чисельність населення країни досягла 1 400 050 000 осіб, що на 4,67 млн більше, ніж було у 2018.

Зменшення кількості стаціонарних користувачів може бути пов’язано із загальнонаціональним карантином — багато підприємств малого бізнесу закрилося і відключили номери.

 

користувач стільникового зв'язку в Китаї

GettyImages

Але чим пояснити зменшення кількості активних стільникових номерів?

Згідно з даними всіх трьох операторів стільникового зв’язку Китаю, ще в грудні кількість активних номерів зростала, проте у 2020 році різко зменшилася.

China Mobile — найбільший оператор, якому належить 60% китайського ринку зв’язку, повідомив, що в січні втратив 0,86 млн своїх користувачів, а в лютому втрати становили 7,25 млн, хоча торік у грудні оператор наростив 3,73 млн користувачів.

China Telecom — друга за величиною компанія, у якої близько 21% ринку, у грудні 2019 наростила 1,18 млн користувачів, але в січні 2020 роки втратила 0,43 млн, а в лютому — 5,6 млн. Для порівняння, торік приріст становив 4,26 млн у січні й 2,96 млн у лютому.

China Unicom, яка ще не опублікувала дані за лютий, каже, що в січні 2020 року втратила 1,19 млн користувачів, хоча рік тому приріст був 1,96 млн у лютому і 2,76 млн у січні.

Що ж могло статися?

У Китаї доросла людина може мати максимум п’ять номерів стільникового зв’язку. З 10 лютого більшість школярів відвідують онлайн-заняття з реєстрацією через стільникові номери, оскільки більшість шкіл закрито на карантин. Акаунти школярів реєструються на їхніх батьків. Тобто якщо логічно поміркувати у лютому кількість номерів стільникового зв’язку мала збільшитися, оскільки деяким батькам довелося заводити додаткові.

«Можливо, у когось із трудових мігрантів могло бути два номери стільникового зв’язку. Один — у рідному місті, другий — за місцем роботи. І в лютому вони могли закрити один із них, бо не змогли повернутися на роботу», — каже Тан Цзінюань. Зазвичай робітники на китайський Новий рік у січні їдуть додому, і обмеження пересування через карантин не дозволили їм повернутися на роботу.

У квітні 2019 року, за даними Національного бюро статистики Китаю, таких мігрантів налічувалося 288,36 млн осіб.

Однак, оскільки в Китаї діє щомісячна плата за користування номером, а основна маса трудових мігрантів належить до групи з найнижчим доходом, то у більшості з них — по одному обліковому запису.

Також економічна нестабільність, можливо, спонукала деяких користувачів відключити свої номери. Багато хто не хоче нести додаткові витрати, коли їхній бізнес у занепаді або закритий.

Таким чином, якщо врахувати всі ці фактори, втрата щонайменше декількох мільйонів користувачів усе одно залишається без пояснення, уважає експерт. І все це збіглося зі спалахом коронавірусу.

«Наразі у нас немає точних даних. Але навіть якби тільки 10% номерів було деактивовано через смерть від коронавірусу, то це вже 2 мільйони людей», — каже Тан Цзінюань.

 

коронавірус у Китаї

Photo by Kevin Frayer/Getty Images

Що насправді відбувається всередині Китаю?

Офіційна статистика щодо коронавірусу, яку надає китайська компартія, викликає сумніви і з інших причин. Якщо порівняти ситуацію в Китаї та Італії, створюється відчуття, що офіційні дані в Китаї занижені. Італія вжила таких самих заходів безпеки. Проте там до 22 березня через коронавірус померло 4825 осіб, тобто смертність становить 9%. У Китаї ж, де вірус поширився набагато раніше й довше впливав на населення, за офіційними даними, померло всього 3265 осіб. Тобто, якщо спиратися на офіційні дані Пекіна, рівень смертності становив лише 4% — майже вдвічі менше, ніж в Італії.

Також те, що відбувається в епіцентрі спалаху вірусу — провінції Хубей, схоже, суперечить офіційним даним про смертність. Як повідомляється, наприкінці січня сім похоронних бюро в Ухані спалювали тіла 24 години на добу без вихідних.

З 16 лютого в Хубеї було задіяно 40 мобільних крематоріїв, кожен з яких здатний спалювати п’ять тонн медичних відходів і трупів щодня.

На тлі непрозорості інформації з Китаю точна кількість померлих від коронавірусу залишається загадкою. Деактивація 21 млн номерів стільникового зв’язку також показує, що реальна кількість померлих може бути в десятки разів більшою, ніж дає офіційна статистика.

За матеріалами theepochtimes.com

 

 

 

Коротке посилання на цю сторінку: