17.07.2021
Телеканал NTD

У Хорватії мандрівників відправляли на карантин ще у XIV столітті

У Хорватії мандрівників відправляли на карантин ще у XIV столітті

У хорватському місті Дубровник прямо на узбережжі Адріатичного моря височать кам'яні будівлі карантинного комплексу Лазареті. Його..

Дата завантаження: 2021-05-17

video

У хорватському місті Дубровник прямо на узбережжі Адріатичного моря височать кам’яні будівлі карантинного комплексу Лазареті. Його побудували кілька століть тому для людей, що прибували з країн, де була епідемія чуми, віспи чи прокази.

А самі правила карантину тут запровадили 1377 року. Уважається, що Дубровник першим у Європі почав ізолювати мандрівників.

[Іван Віг’єн, історик]:
«Наприкінці XIV століття, після масштабних епідемій, міська рада Дубровника вирішила ізолювати всіх пасажирів і торговців, які приїжджали до міста з тих країв, де поширювалася якась хвороба».

Спочатку влада Дубровника відправляла приїжджих на острови в дерев’яні будиночки. За потреби будови спалювали. Порушників карантину карали штрафом, ув’язненням чи тілесними покараннями.

[Ана Бакія-Консуо, лікар]:
«Карантин запровадила влада Дубровника, яка, як і ми зараз, турбувалася про економіку. Вона хотіла зберегти торгівлю. Тому розпорядилася, щоб усіх, хто прибув з небезпечних місць, ізолювали на 30 днів. Потім термін збільшили до 40».

У XV столітті карантинні споруди перенесли ближче до міста. А в XVII столітті побудували комплекс Лазареті. Він складається з десяти будівель, сполучених внутрішніми дворами. П’ять з них призначалися для людей, а решта — для товарів.

[Іван Віг’єн, історик]:
«Вони не знали про віруси, бактерії й таке інше. Та вони думали, що ізоляція зможе захистити місто від хвороб. На жаль, іноді виходить навпаки, бо, коли в одному місці збирається багато людей, це сприяє поширенню хвороби».

Нині карантинний комплекс — це просто туристичний об’єкт Дубровника.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Хорватії мандрівників відправляли на карантин ще у XIV століттіЗагублена мозаїка, що колись лежала на дні озера, повернулася на батьківщинуСвіт спостерігав першу суперповню 2021 рокуУ галереї Берліна показали відновлену картину БастіаніноОстрів Прочида обрали культурною столицею Італії 2022 рокуГладіатори Стародавнього Риму: у Неаполі відкрилася тематична виставкаАфроамериканка, яка виконує ірландські танці, стала зіркою інтернетуБіля лондонського палацу Гемптон-Корт проходить фестиваль тюльпанівРесторан із бортовим харчуванням допомагає сеульцям зануритися в атмосферу польотуПаличка Гаррі Поттера й шолом штурмовика: аукціон реквізиту для голлівудських фільмів