21.01.2022
Телеканал NTD

В Австралії готуються захищати коал від лісових пожеж

В Австралії готуються захищати коал від лісових пожеж

Коали — один із символів Австралії, але вони можуть на Землі просто зникнути. Цим довірливим тваринам..

Дата завантаження: 2022-01-21

video

Коали — один із символів Австралії, але вони можуть на Землі просто зникнути. Цим довірливим тваринам загрожують хвороби, вирубування евкаліптів, а головне, лісові пожежі. Екологи вживають заходів, щоб захистити коал від різних загроз.

Насамперед шукають місця проживання сумчастих. Так, недавно біля Сіднея виявили 100 здорових коал. Але в цьому районі раніше вирували величезні пожежі.

[Стів Аньон-Сміт, науковець]:
«Якщо ми знаємо, що тут живуть коали, то продумаємо, як протистояти лісовим пожежам. Ще важливіше висаджувати дерева мозаїчними ділянками, щоб разом усе не згоріло. Тоді коала матиме можливість утекти від вогню, дістатися води чи ще десь сховатися».

На початку 2020 року через великі пожежі загинула третина всієї популяції коал. У дикій природі їх залишилося від 40 тисяч до 300 тисяч.

Природоохоронні організації створили групи швидкого реагування, які рятуватимуть тварин під час пожеж. Рятувальників навчають оцінювати, які види найбільше постраждали та яка їм потрібна допомога.

Коали також часто гинуть на дорогах. Тому тепер, відновлюючи згорілі ліси, намагаються створювати так звані коридори.

[Сол Дін, співробітник центру Total Environment]:
«Важливо не лише залишати великі території для коал, а й пов’язувати ці ділянки між собою. Так коали зможуть переміщатися з однієї колонії в іншу, і населення буде здоровішим. А в разі лісової пожежі чи іншої небезпеки коали зможуть втекти».

Коали майже не мають ворогів — лише динго та здичавілі собаки. Зате в них часто бувають інфекційні захворювання, через які вмирає багато особин. Проти деяких інфекцій коал вакцинують. Це теж допоможе зберегти популяцію.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Австралії готуються захищати коал від лісових пожежКав’ярні з’являються в столиці Венесуели, як гриби після дощуВ Індонезії знищують харчові відходи за допомогою личинокВ Австралії бджолярі-аматори допомагають відродити популяцію бджілКитайський завод посипає сербське місто отруйним червоним пиломМедитація на уроках: оздоровлення душі й тіла запроваджують у школахУ Катарі збудували модульний стадіонТисячі мігрантів не можуть покинути південь МексикиНа Балі в океан випустили 33 рідкісні черепахи, врятовані від браконьєрівЄвропою знову прокотилася хвиля протестів проти вакцинації