20.01.2022
Телеканал NTD

Що робити, якщо загорілася ялинка

Що робити, якщо загорілася ялинка

Ось так швидко ялинка спалахує від короткого замикання, а від неї займається й уся квартира. Це..

Дата завантаження: 2022-01-19

video

Ось так швидко ялинка спалахує від короткого замикання, а від неї займається й уся квартира. Це демонстрація на спеціальному полігоні, однак удома повторювати таке пожежники не радять. Так стає зрозуміло, чого може коштувати нехтування правилами безпеки.

І хоч у разі займання рятувальники прибувають досить швидко, ялинку все ж радять гасити самотужки до їхнього приїзду.

[Олександр Янковський, пожежник]:
«Насамперед викликати 101 і спробувати загасити підручними засобами. Якщо вона ще не дуже горить, слід узяти ковдру, намочити її і накрити ялинку, щоб прибрати доступ кисню і полум’я не розгорялося».

Якщо ж побороти вогонь самостійно не вдається, треба негайно покинути приміщення й чекати на пожежників.

Також рятувальники показали, як правильно наряджати ялинку й поводитись із феєрверками. Роблять це не просто так. Статистика минулих років — сумна. У зимові свята кількість пожеж зростає у кілька разів.

[Роман Рудак, інспектор ДСНС України]:
«Лише за три місяці зимового періоду 2020–21 років на території країни щодня фіксували 143 пожежі, під час яких 8 людей гинуло та 5 діставало травми. Також за 3 місяці зимового періоду 2020–21 років унаслідок використання піротехнічних засобів виникло 14 пожеж, 10 із яких безпосередньо в новорічну ніч».

Вогнеборці радять встановлювати ялинку так, щоб вона не торкалася стін і стелі. Також не слід її прикрашати марлею, ватою чи паперовими виробами. А ще зауважують, що штучні ялинки гасити водою заборонено — їх слід накривати цупкою ковдрою.

Крім того, як кажуть надзвичайники, не слід вішати на новорічне дерево й усім відомий «дощик», бо під час горіння від нього може йти отруйний дим. Скляні іграшки теж потрапили до переліку небажаних прикрас, оскільки ті можуть розбитися й когось поранити.

За словами рятувальників, найпоширенішою причиною пожеж є неякісні гірлянди.
Коротке посилання на цю сторінку:

Що робити, якщо загорілася ялинкаЗахистити «шкіряний» мед хоче АвстраліяЖиття на висохлому озері: дюни наступаютьМалазійця два роки не пускали до дружини й сина через пандеміюМода з відходів: індійський дизайнер шиє одяг із викинутої тканиниГольф допомагає юним бразильцям покинути міські нетріВ Ізраїлі влаштовують рибні бенкети для пеліканівНавіщо австралійки розводять чорних овець, які нікому не потрібніЧерез локдаун на пляжах Пакистану — черепашачий бумКитайський завод посипає сербське місто отруйним червоним пилом