20.08.2022
Телеканал NTD

Саміт ЄС: до Брюсселя приїхали лідери Східного партнерства

Саміт ЄС: до Брюсселя приїхали лідери Східного партнерства

Лідери Європейського Союзу зустрілися з колегами з Вірменії, Азербайджану, Грузії, України та Молдови. У Брюсселі відбувся..

Дата завантаження: 2022-08-20

video

Лідери Європейського Союзу зустрілися з колегами з Вірменії, Азербайджану, Грузії, України та Молдови. У Брюсселі відбувся одноденний саміт Східного партнерства.

На цю програму ЄС має намір виділити понад два мільярди євро. Про це раніше заявив голова Євроради Шарль Мішель.

Головною ж темою зустрічі стала Україна. На думку західних країн, нашій державі загрожує агресія Росії. Так, американська розвідка заявила, що російська армія стягнула до нашого кордону коло 100 тисяч військовиків.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн закликала Москву знизити напруженість і пригрозила новими санкціями.

[Урсула фон дер Ляєн, голова Єврокомісії]:
«Послання дуже чітке: якщо Росія почне агресивні дії щодо України, наслідки будуть жорсткими».

Водночас російська сторона заявляє, що нікому не загрожує і ні на кого не збирається нападати, а біля кордону з Україною зараз проходять військові навчання.

Зазначимо, що до Східного партнерства раніше також входила Білорусь. Проте влітку цього року країна призупинила свою участь. Причиною назвали санкції, які Брюссель запровадив щодо Мінська після недавніх президентських виборів.

Україна, Грузія і Молдова оголосили вступ до ЄС метою своєї зовнішньої політики, а також підписали з блоком угоду про асоціацію. Ці країни вже користуються безвізовим режимом із Євросоюзом.

Вірменія та Азербайджан до членства в ЄС не прагнуть.
Коротке посилання на цю сторінку:

Саміт ЄС: до Брюсселя приїхали лідери Східного партнерстваКитай продовжив військові маневри поряд із ТайванемУ Німеччині через інфляцію почалася соціальна криза400 млн осіб вийшло з компартії Китаю та її дочірніх організаційМасова загибель риби в Одрі: аналізи поки не виявили точної причиниТретя повінь цього року: Сідней частково затопилоУ Стамбулі відкрився центр координації експорту зерна з УкраїниАфганська родина вже рік живе розділеною після захоплення влади в країніКраїни ЄС домовилися знизити імпорт російської нафти на 90 %

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: