24.05.2021
Телеканал NTD

Як непримітне містечко допомогло закласти основи сучасної Олімпіади

Як непримітне містечко допомогло закласти основи сучасної Олімпіади

На перший погляд, це звичайне ринкове містечко англійського графства Шропшир. Але Мач-Венлок має історію, сповнену спортивної..

Дата завантаження: 2021-10-24

video

На перший погляд, це звичайне ринкове містечко англійського графства Шропшир. Але Мач-Венлок має історію, сповнену спортивної слави.

У 1850 році тут пройшли перші в сучасній історії Олімпійські ігри, які заклали основу для нинішніх міжнародних Олімпіад.

Змагання заснував місцевий лікар Вільям Пенні Брукс. Так він хотів заохотити місцеве населення до фізичної активності. А надихнули його, звісно ж, стародавні греки.

[Мак Бардслі, голова Олімпійського товариства Мач-Венлока]:
«Він знав, що здоров’я місцевих жителів не таке добре, як хотілося б. Він став думати, що робити, і вирішив надихнути людей дбати про свою фізичну форму. Він працював із дітьми у школі, а потім вирішив зробити щось і з дорослими. Він сказав: «Ми можемо проводити ігри й надихати людей тренуватися, щоб вони могли взяти в них участь»».

Брукс заснував Олімпійське товариство Мач-Венлока. Воно й дало деякі традиції, яких і нині дотримуються на Олімпіадах. Це, приміром, церемонія вручення медалей, а ще процесії, які можна порівняти з урочистостями з нагоди відкриття Ігор.

[Кріс Кеннон, працівник архіву]:
«Він дуже хотів залучити всіх. Отже, він організовував у місті процесії. Ви не змогли б узяти участь у цих іграх, якби не долучилися до його ходи. А тепер маємо церемонію відкриття Олімпійських ігор, де всі атлети також ідуть маршем».

Після проведення в Мач-Венлоку в жовтні 1850 року перших Олімпійських ігор захід Брукса й далі розвивався. Його робота зрештою привернула увагу французького історика барона П’єра де Кубертена, який згодом заснував Міжнародний олімпійський комітет.

Внесок міста в олімпійську історію був відзначений на літніх Іграх у Лондоні у 2012 році. Один із талісманів дістав ім’я «Венлок».
Коротке посилання на цю сторінку: