03.10.2021
Телеканал NTD

Новий закон про нацбезпеку в Гонконзі: арештовано понад 300 осіб

Новий закон про нацбезпеку в Гонконзі: арештовано понад 300 осіб

Понад 300 осіб було заарештовано 1 липня в Гонконзі після того, як тисячі людей вийшли на..

Дата завантаження: 2021-08-03

video

Понад 300 осіб було заарештовано 1 липня в Гонконзі після того, як тисячі людей вийшли на вулиці на протест. Днем раніше в цьому автономному регіоні КНР, де фактично мають діяти демократичні норми, ухвалили закон про національну безпеку. Причому комуністична влада Китаю зробила це безпосередньо.

Це спричинило обурення гонконжців: тепер тут створять офіс китайської служби безпеки й зможуть будь-кого заарештувати, звинувативши в підриві влади, сепаратизмі, тероризмі або у зв’язках з іноземними силами.

У документі йдеться, що закон діє також щодо злочинів, учинених проти Гонконгу громадянами будь-якої країни й за межами регіону. Інакше кажучи, усі, хто пише статті, у яких критикує китайську компартію або просуває санкції щодо режиму, теж потрапляють до зони ризику. Цих людей можуть арештувати, коли ті прибудуть до Китаю або навіть під час пересадки між рейсами в Гонконзі.

Також у документі зазначається, що гонконжці, які провокують ненависть стосовно китайського режиму або влади регіону, можуть дістати довічний термін.

Експерти кажуть, що гонконзький закон навіть ширший, ніж той, який діє в материковому Китаї. Він викликав різку критику міжнародної спільноти.

Так, Австралія вже розглядає можливість надавати притулок жителям Гонконгу, яким загрожує переслідування з боку влади КНР.

[Скотт Моррісон, прем’єр-міністр Австралії]:
«Такої позиції дотримується не лише Австралія. Ми зробили це з багатьма іншими країнами, які ставляться до проблеми так само».

Японія заявила, що уважно стежитиме за ситуацією в Гонконзі, а також ще раз наголосила на важливості принципу «одна країна — дві системи».

[Йосіхіде Суга, спікер кабінету міністрів Японії]:
«Майбутнє принципу «одна країна — дві системи» надзвичайно важливе для Японії. У нас дуже тісні економічні та соціальні зв’язки з Гонконгом».

Спікер нижньої палати Конгресу США Ненсі Пелосі назвала закон у Гонконзі жорстоким придушенням, яке покладе край моделі «одна країна — дві системи». А держсекретар США Майк Помпео зазначив, що Білий дім і далі позбавлятиме Гонконг статусу особливого торгового партнера Вашингтона.

Уряд Великої Британії теж зробив заяву. Міністр закордонних справ країни Домінік Рааб зазначив, що закон про нацбезпеку — це пряма загроза свободам людей і порушення Спільної декларації 1984 року, яку підписало Сполучене Королівство та Китай. Нагадаємо, Велика Британія передала Гонконг КНР у 1997 році.
Коротке посилання на цю сторінку:

Новий закон про нацбезпеку в Гонконзі: арештовано понад 300 осібПродемократичного активіста Гонконгу Джошуа Вонга засудили ще до 10 місяців в’язниціВлада Гонконгу обговорює закон, який визначатиме неправдиві новиниТемпи зростання населення Китаю зменшилися до рекордного мінімумуНовий звіт: три працівники лабораторії в Ухані звернулися в лікарню ще в листопаді 2019У Китаї дозволили заводити трьох дітейНовий звіт Великої Британії: КНР урізує свободи ГонконгуТаксі без водія вже перевозять пасажирів у трьох містах КитаюAmnesty International заявляє, що закон про нацбезпеку в Гонконзі порушує права людиниТайванські дипломати залишають Гонконг