Порожні вестибюлі та номери. Це не те, до чого звикли в готелях Бейрута цієї пори року.
Але цього сезону туристична галузь Лівану дуже постраждала через загрозу повномасштабної війни між угрупованням «Хезболла» та армією Ізраїлю.
[Омар Сааде, працівник мережі готелів]:
«На жаль, туризм багато в чому залежить від стабільності. А якщо ми не маємо політичної стабільності, то немає і туризму».
Працівник мережі готелів у Лівані зазначає, що ситуація погіршується з торішнього жовтня, після нападу ХАМАСу на Ізраїль.
[Омар Сааде, працівник мережі готелів]:
«Основні збитки в готельній галузі припадають на дизельне пальне, бо, на жаль, у Лівані постійно відключають електрику. Минулого тижня світла не було майже цілодобово, тому всі 24 години ми залежали від наших генераторів».
Гості готелю теж помітили різницю.
[Нах’я аль-Нахас, гостя готелю]:
«Ми вперше бачимо, що в готелі поменшало постояльців. Зазвичай людей багато. Але цього року лише кілька. Дуже прикро, що в такому великому готелі так мало гостей».
Бойовики «Хезболли» обстрілювали ізраїльську територію та вели інші бойові дії 10 місяців, паралельно з війною в Секторі Гази.
Усе це викликало побоювання, що на Близькому Сході розгориться масштабніший конфлікт.
Міжнародні авіалінії відреагували на це скасуванням польотів до регіону або униканням певного повітряного простору.
[Жан ель-Заїла, працівник туристичної агенції]:
«Коли авіакомпанії починають скасовувати рейси, а посольства заявляють, що просять своїх громадян залишити країну, це призводить до численних скасувань поїздок. Бізнесмени й туристи переглядають свої подорожі. Усі бояться застрягти за межами (Лівану)».
Водночас ще до початку нинішнього конфлікту в Лівані п’ять років тривала економічна криза. Через неї уряд ледве забезпечував основні послуги. Тепер удар по туристичній галузі може призвести до ще гіршого економічного спаду.
Коротке посилання на цю сторінку: