18.06.2024
Телеканал NTD

«Місто мертвих» у Ватикані вперше відкрили для всіх охочих

«Місто мертвих» у Ватикані вперше відкрили для всіх охочих

Ворота Санта-Рози в стіні Ватикану відчинили для всіх охочих. Через них вперше можна потрапити до некрополя,..

Дата завантаження: 2024-04-18

video

Ворота Санта-Рози в стіні Ватикану відчинили для всіх охочих. Через них вперше можна потрапити до некрополя, що на давній дорозі Віа Тріумфаліс. Саме там відкрилася виставка «Життя та смерть за цезарів Риму».

Раніше некрополь був відчинений лише для вчених і фахівців.

[Барбара Джатта, директор Музеїв Ватикану]:

«Навіть один відвідувач може прийти без гіда, просто скористатися цією чудовою освітньою стежкою, пройти через цей прохід, який дає змогу побачити унікальний археологічний об’єкт».

Некрополь унікальний тим, що дає можливість зазирнути в життя нижчих соціальних верств Стародавнього Риму, зокрема рабів, вільновідпущеників та ремісників.

У багатьох випадках було виявлено похоронні стели з написами, які уточнюють особи померлих та їхні особисті історії. Так, один із них був охоронцем сцени великого театру Помпеїв і мав дбати про декорації.

[Леонардо ді Блазі, працівник Музеїв Ватикану]:

«З написів ми навіть зрозуміли, що деякі з них, особливо раби, були власністю імператорів. Часто згадується їхній господар. У цьому разі це імператор Нерон».

Гробниці датуються періодом із першого по четверте століття нашої ери.

Площа некрополя — коло 1000 квадратних метрів. Ділянка дороги Віа Тріумфаліс, на якій він розташований, спочатку проходила за межами міста.

Римське право забороняло як кремацію, так і поховання померлих усередині міст із міркувань безпеки та гігієни.
Коротке посилання на цю сторінку:

«Місто мертвих» у Ватикані вперше відкрили для всіх охочихДодав життєрадісності в мистецтво: виставка картин Франса Галса відкрилася в АмстердаміУнікальна знахідка: у Данії знайшли руни на мечі віком майже 2000 роківТуніська співачка хоче відродити в країні давню берберську мовуУ сади Версаля повертається фонтан «Колісниця Аполлона»Француженка на Ейфелевій вежі побила світовий рекорд із висоти лазіння по канатуСтолиця Словенії — Місто драконів — святкує китайський Новий рікСтаровинне іспанське ательє створює одяг та аксесуари для кіноіндустрії всього світуВедмеді, кобили й турки: парад М’ясопуст у чеському селіКурка з «драконячими лапами» — найліпший подарунок на в’єтнамський Новий рік

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: