12.02.2022
Телеканал NTD

Школярі Лівії навчаються в кав’ярні, бо вдома немає світла й кондиціонера

Школярі Лівії навчаються в кав'ярні, бо вдома немає світла й кондиціонера

Коли райони лівійської столиці вночі занурюються в пітьму, тишу розриває гучний звук десятків генераторів, а будинки..

Дата завантаження: 2022-08-12

video

Коли райони лівійської столиці вночі занурюються в пітьму, тишу розриває гучний звук десятків генераторів, а будинки огортає їдкий дим дизельних моторів.

Таке звичне життя в Триполі. Вимкнення світла тут річ буденна. Воно може тривати цілодобово, позбавляючи людей доступу до інтернету та інших основних зручностей.

Водночас навіть ті, хто може купити собі генератор, кажуть, що бензин дуже дорогий. А в чергах за ним доводиться проводити кілька годин.

Ще одна проблема — неякісні генератори. У ремонтних майстернях із них уже утворилися гори.

Саме тому пропозиція однієї місцевої кав’ярні стала дуже популярною. Школярам та студентам дозволили сюди приходити, щоб виконувати домашнє завдання. Пропонують робочий простір із вайфаєм та кондиціонером.

[Хусам Бен Зайтун, власник кав’ярні]:
«Бачимо багато сімей. Приходять матері з двома-трьома школярами. Сумно, що вдома вони не мають таких комфортних умов, що позбавлені основних прав».

Тепер до цієї кав’ярні почалося справжнє паломництво школярів та студентів, які готуються до іспитів.

[Мохаммед Ісса, студент]:
«По-перше, дуже жарко. Удома дуже волого, спати некомфортно. Учитися там теж погано. Відмінна ідея дозволити людям читати там, де є світло та кондиціонер. Нам треба добре вчитися, щоби здобути високі оцінки».

Кризу в Лівії спричинило, зокрема, протистояння різних фракцій. Воно вже призвело до масових протестів з усіх боків заплутаного конфлікту.

Загалом демонстрації проходять через усілякі проблеми. Але основний протест у Триполі був спричинений саме енергетичною кризою. Під час нього кілька сотень людей вийшли на площу Мучеників, а в Тобруку люди увірвалися до будівлі парламенту, яку навіть підпалили.

Енергетичний сектор країни впродовж багатьох років намагається впоратися з проблемами технічного обслуговування, наслідками війни, крадіжками та корупцією. А недавно до цього додалася блокада нафтових об’єктів збройними угрупованнями на сході країни. Через це паливо на деякі електростанції припинило надходити.
Коротке посилання на цю сторінку:

Школярі Лівії навчаються в кав’ярні, бо вдома немає світла й кондиціонераМетелики данаїда монарх тепер під загрозою зникненняСвітовий чемпіонат собачого серфінгу пройшов у КаліфорніїПити менше чаю закликали пакистанцівВід Рима до Голлівуду: почалася вакцинація проти віспи мавпСпалах віспи мавп у Європі стривожив медиківКава на мило: бідні жінки Конго будують бізнес«Дику» річку Албанії хочуть зробити заповідноюЧерез подорожчання пального в Австралії зростає попит на електричні човни

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: