04.06.2026
Телеканал NTD

Албанія намагається втримати свою молодь, яка переїжджає до Великої Британії

Албанія намагається втримати свою молодь, яка переїжджає до Великої Британії

Вулиці албанського міста Байрам-Куррі часто тихі й пустельні. Молоді тут майже немає. Вона масово їде за..

Дата завантаження: 2026-06-04

video
play-sharp-fill

Вулиці албанського міста Байрам-Куррі часто тихі й пустельні. Молоді тут майже немає. Вона масово їде за кордон шукати ліпшого життя, переважно до Великої Британії.

Багато хто здійснює небезпечну подорож через Ла-Манш на невеликих човнах. І кількість таких людей різко зросла. Якщо 2020-го року їх було лише 50, то торік — уже 12 тисяч. Найчастіше це молоді самотні чоловіки.

[Моніка Мулай, мати мігранта, який виїхав до Великої Британії]:
«Ми постійно намагалися задовольняти його повсякденні потреби. Забезпечували книжками, одягом, їжею та іншим. Але він однаково був незадоволений. Ми не схвалювали його рішення. Це було дуже важко прийняти, але ми не могли цьому протистояти».

Велика Британія приваблює албанців ліпшою економікою і більшими зарплатами, ніж у сусідніх з Албанією країнах, таких як Греція чи Італія.

Багато албанців також їдуть до родичів. Так, у Бірмінгемі проживає багато іммігрантів з албанського міста Кукес, що на кордоні з Косовом.

[Абедін Керна, заступник мера Байрам-Куррі]:
«Низька заробітна плата, труднощі зі створенням сім’ї з нормальними, комфортними умовами життя й високі витрати спонукають молодь виїжджати».

Водночас дуже мало албанців офіційно звертаються по візу. Зазвичай вони платять контрабандистам від 5 до 20 тисяч євро за незаконний перетин Ла-Маншу.

Північно-східна частина Албанії відома своєю природною красою. Тут збирають лікарські рослини, а ще вручну тчуть килими. Є робота в меріях, школах та лікарнях, а також у кафе та ресторанах. Однак цього замало.

Власник мотелю в Кукесі каже, що вже два роки намагається знайти офіціантів.

[Петріт Леші, власник мотелю]:
«Я не звинувачую 25-річних молодих людей у тому, що вони їдуть, бо тут дуже низькі зарплати. Того, що пропонують у нашій країні, недостатньо для нормального життя».

Нині тут намагаються створити додаткові робочі місця, щоб спонукати молодь залишатися. Так, один британський проєкт підтримує малий та середній бізнес у галузі туризму й сільського господарства, а також готує до відкриття школу професій.

Молоді сім’ї, які відкривають малий бізнес, на три роки звільняють від податків. А подружнім парам, що повертаються з Великої Британії, дають 5000 євро.

До того ж десять компаній в Ірландії наймуть 10 молодих албанців для віддаленої роботи. Спочатку їх навчать, а потім забезпечать постійним заробітком.
Коротке посилання на цю сторінку:

Hide picture

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: