Дівчинка жила в провінції Прейвенг. Відомо, що в її будинку від пташиного грипу померли кури й качки. Також у заповіднику, що неподалік, є померлі дикі птахи. Їхні останки взяли на експертизу.
У цій провінції вірусом заразилися ще 12 людей. У чотирьох уже проявилися симптоми. Поки що невідомо, як вірус передався зараженим — від птахів чи людей.
Уперше пташиний грип H5N1 виявили в Шотландії в 1959 році. Пізніше він еволюціонував і став небезпечнішим. А в 97-му під час спалаху в Гонконгу хвороба почала передаватися людям. Після цього випадки зараження виявляли у В’єтнамі, Китаї, Канаді, Іспанії та інших країнах.
Нещодавно штам почав поширюватися серед ссавців, зокрема серед норок, видр та морських котиків. Представники ВООЗ заявили, що такі випадки потребують пильної уваги. На їхню думку, ризик передання вірусу від людини до людини поки що невеликий.
Водночас експерти вважають, що якщо штам H5N1 мутує і зможе поширюватися серед людей, то це спричинить усесвітню пандемію.
Ліків проти пташиного грипу немає. Людей лікують звичайними противірусними препаратами. Свійських птахів у разі зараження винищують. Так, з початку минулого року у світі померли від хвороби чи було знищено 200 мільйонів птахів.
Коротке посилання на цю сторінку:

















