07.04.2024
Телеканал NTD

Портрети королев художника Енді Воргола показали в Нідерландах

Портрети королев художника Енді Воргола показали в Нідерландах

У 80-х роках ці жінки були серед найвпізнаваніших у своїх країнах. Усі вони королеви, і всіх..

Дата завантаження: 2024-11-07

video
play-sharp-fill

У 80-х роках ці жінки були серед найвпізнаваніших у своїх країнах. Усі вони королеви, і всіх у їхній королівській величі зобразив Енді Воргол.

Американський художник часто звертався до сили іміджу, тому не дивно, що його привабила тема монархії.

Серію портретів Енді Воргола під назвою «Королеви при владі» показали в Нідерландах у палаці Гет-Лоо. Вона складається із 16 трафаретів чотирьох королев.

Воргол випустив два видання цієї серії: звичайне із 40 екземплярів й ексклюзивніше «Королівське видання» із 30 екземплярів з алмазним напиленням.

Роботи Воргола настільки популярні, що багато трафаретів продають окремо.

[Ганна Кларенбек, кураторка виставки]:

«У 1984 році нідерландський торговець творами мистецтва, що жив і працював у Нью-Йорку, Джордж Малдер, сказав Енді Ворголу: “Чому б тобі не зробити серію портретів королев світу, які при владі?” Тоді їх було чотири: Єлизавета зі Великої Британії, королева Беатрікс із Нідерландів, королева Маргрете з Данії та королева Нтфомбі Тфвала зі Свазіленду, який зараз називається Королівством Есватіні».

Цей музей — єдиний у Європі, у якому зберігаються всі 16 трафаретів королівського видання Воргола. Він придбав серію у 1986-му, лише за рік після її створення.

Королеви, зображені на цих роботах, не завжди співпрацювали з Ворголом. Іноді він мусив використовувати загальнодоступні державні фотопортрети.

Так, королева Данії Маргрете не хотіла мати нічого спільного з проєктом Воргола, не схвалюючи його спосіб життя. А родина Нтфомбі Тфвали взагалі відмовилася надавати будь-які фото.

[Ганна Кларенбек, кураторка виставки]:

«Коли королівство сказало “ні”, Воргол спробував по-іншому. Він попросив свого компаньйона Джорджа Мадлера поїхати до Свазіленду й спробувати зробити фото. Мадлер поїхав туди 1984 року, намагався переконати королівську родину дати йому фотографію. Але вона відмовилася. Потім він знайшов світлину королеви Нтфомбі Тфвали через журналіста. І це фото, яке використано для серії».

Воргол помер 1987 року.

А виставка «Королеви» працюватиме по 1 січня 2025 року.
Коротке посилання на цю сторінку:

Портрети королев художника Енді Воргола показали в НідерландахФутбол на ходулях: у сербському селі зберігають давню традиціюМузиканти знову грають на інструментах найвідомішого скрипкового майстра АвстраліїДіамантове кольє, яке, можливо, пов’язане з Марією-Антуанеттою, піде з молоткаФестиваль квітів «Сільєтерос» прикрасив вулиці Медельїна в КолумбіїМелодичне привітання: як жінки в Бурунді бажають одна одній добраЦистерна Базиліка в Стамбулі щодня приваблює десятки тисяч туристівМелодії «Морського органа» допомагають заспокоїтися мешканцям та гостям хорватського містаКопія іспанського галеона XVII століття пришвартувалася в ЛондоніДанія повернула Бразилії унікальну мантію з червоного пір’я
Hide picture

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: