Феєрична вистава розігралася в небі над фінською Лапландією. Його наче закрила величезна завіса у вигляді північного сяйва.
Водночас фотографу з містечка Соданкюля вдалося зафільмувати яскраве червоне свічення, яке буває дуже рідко. Його можна було побачити приблизно опівночі за місцевим часом.
Полярне сяйво почалося відразу, як стемніло, і тривало до світанку. Небо осявало то зеленим, то червоним. Усередині цього світла постійно відбувався рух, створюючи враження чарівного неквапливого танцю.
Полярне сяйво — це свічення верхніх шарів атмосфери планети. Воно виникає, коли магнітосфера взаємодіє із зарядженими частинками сонячного вітру.
Найчастіше полярне сяйво з’являється навесні та восени. Свічення може тривати від кількох десятків хвилин до кількох днів. На його колір упливають різні фактори, зокрема хімічний склад атмосфери та погодні умови.
Останнім часом відбувається велика сонячна активність. Через неї частіше виникає і полярне сяйво. За даними НАСА, новий сильний спалах на сонці стався 7 жовтня.
Коротке посилання на цю сторінку: