Найбільше хворих у провінціях Гедареф та Кассала. Розповсюдженню холери сприяє те, що там зараз повені, а також багато переселенців, що тікають від війни.
Представник ВООЗ у Судані каже, що епідемії завжди бувають під час дощів.
[Шиблі Сахбані, працівник ВООЗ]:
«Проблема в нестачі вакцин проти холери. У нас їх замало. Зараз ми просимо додаткову партію. Але іноді проблематично доставити ці вакцини до тих районів, де вони потрібні».
У Судані з торішнього квітня триває громадянська війна. Конфлікт виник між владою країни та воєнізованою організацією «Сили швидкого реагування». Люди змушені тікати із зони бойових дій. Свій дім залишило вже понад три мільйони осіб, з них 730 тисяч утекло до сусідніх країн.
Через хаос у країні система охорони здоров’я в жалюгідному стані. У сезон дощів швидко розповсюджуються інфекційні захворювання, зокрема холера та кон’юнктивіт, а ліків немає.
До того ж у Судані голодує понад 25 мільйонів осіб. Зараз це найбільша гуманітарна криза у світі. Через війну міжнародним благодійним організаціям важко доставляти туди допомогу.
ВООЗ вітає те, що недавно уряд Судану на три місяці відкрив контрольно-пропускний пункт «Адре» на кордоні з Чадом. Це спростить доставляння гуманітарної допомоги до Західного Дарфуру, який перебуває в зоні збройного конфлікту.
Коротке посилання на цю сторінку: