21.11.2026
Телеканал NTD

Світлозвукове шоу в Брюсселі та ялинка на Даунінг-стріт: світ чекає на Різдво

Світлозвукове шоу в Брюсселі та ялинка на Даунінг-стріт: світ чекає на Різдво

Світ і далі готується до Різдва. Резиденція голови британського уряду, що в Лондоні на Даунінг-стріт, тепер..

Дата завантаження: 2026-07-21

video
play-sharp-fill

Світ і далі готується до Різдва. Резиденція голови британського уряду, що в Лондоні на Даунінг-стріт, тепер має менш офіційний вигляд. Біля дверей з’явилася ялинка. І вперше її засвітить не прем’єр-міністр.

Кір Стармер попросив це зробити 14-річного Семюеля Саламона. Підліток відзначився тим, що був волонтером і прибрав сміття в районі, де живе.

А це історична площа Гран-Плас у Брюсселі. Тут різдвяний сезон відкрився чарівним світлозвуковим шоу під назвою «Відлуння барв». Воно триває п’ять хвилин, а через деякий час повторюється. Лазерні проєкції підсвічують усі будівлі площі, але головне дійство розгортається на стінах ратуші.

Архітектурний ансамбль Гран-Плас внесено до списку ЮНЕСКО.

До зустрічі Різдва готові й в Американському музеї природничої історії в Нью-Йорку. Тут 40 років тому виникла традиція ставити ялинку, прикрашену фігурками, складеними з паперу. Серед гілок прилаштувалися динозаври, журавлики та інші істоти.

На цьогорічний дизайн надихнула нова виставка музею «Зіткнення. Кінець доби динозаврів». Вона розповідає про те, як астероїд змінив життя на Землі 66 мільйонів років тому.

Паперові фігурки переважно надсилають майстри оригамі з усього світу. Деяким прикрасам уже десятки років. Загалом ялинку прикрашає понад 2000 паперових фігурок.

[Розалінд Джойс, співавторка проєкту прикрашення ялинки]:

«Нагорі астероїд. А вниз по спіралі спускаються динозаври. Я нічого не викидаю, тому в нас за попередні роки зібралися всі ці чудові динозаври. Деякі ось такі завбільшки».

Святкова атмосфера відчувається й у Перу. В Уанчако місцеві рибалки вбралися в костюм Санта-Клауса й катають усіх охочих на човнах.

[рибалка]:

«Усі рибалки Уанчако зичать вам веселого Різдва».

Рибальське містечко лежить на тихоокеанському узбережжі на північному заході Перу. Сюди приїздить багато туристів. Цей курорт уважають раєм для серферів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Світлозвукове шоу в Брюсселі та ялинка на Даунінг-стріт: світ чекає на РіздвоЖінки 50+ у Кенії грають у футбол заради здоров’яУ Лондоні приготували тирамісу завдовжки 440 метрів і побили світовий рекордЯк козеня Мессі виконує важливу роботу, поки його тезка забиває голи на ЧС-2026Пором епохи да Вінчі знову перевозить людей через річку в ІталіїАвтобус «у нікуди» запустили у ШвейцаріїСімох урятованих вовченят лікують у центрі реабілітації в Туреччині100 кумедних такс позмагались у швидкості на турнірі в НімеччиніЗнаменитому какаду Кокі в Хорватії виповнилося 70 роківКози окупували альпійське поселення у Франції
Hide picture

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: