04.06.2026
Телеканал NTD

Картину Рубенса, яку вважали загубленою, продадуть на аукціоні

Картину Рубенса, яку вважали загубленою, продадуть на аукціоні

У Франції на аукціоні продадуть унікальну знахідку. Це картина фламандського майстра доби бароко Пітера Пауля Рубенса,..

Дата завантаження: 2026-06-04

video
play-sharp-fill

У Франції на аукціоні продадуть унікальну знахідку. Це картина фламандського майстра доби бароко Пітера Пауля Рубенса, яку недавно виявили в приватному особняку в Парижі.

Полотно «Христос на хресті» датують 1613 роком. Воно зображує розп’яття Ісуса Христа на Голгофі на тлі стін Єрусалима.

За словами аукціоністів, робота відбиває перехід художника від протестантства до католицизму.

[Жан-П’єр Осена, аукціоніст]:

«Цю картину Рубенс написав 1613 року, коли повернувся з Італії. Він був протестантом, а потім прийняв католицтво, і ця робота виражає його католицьку віру».

Картина десятиліттями перебувала в особняку в Парижі, де її виявили під час продажу майна.

Полотно дійшло до наших днів у «винятковому» стані. Воно не зазнавало реставрації і збереглося в оригіналі.

[Жан-П’єр Осена, аукціоніст]:

«З 1613 року й до кінця XIX століття картина була втрачена. Потім вона з’явилася в сім’ї художника Вільяма Бугро в будинку-майстерні митця, що стоїть у шостому окрузі Парижа, і була там донині. Саме там я її і знайшов. Вона пролежала там із XVII століття. Її жодного разу не виставляли на показ, і ніхто не знав, що це робота Рубенса».

Аукціон заплановано на 30 листопада. За оцінкою фахівців, за неї можна отримати до двох мільйонів євро, що робить знахідку однією з найбільш значущих на артринку останніх років.
Коротке посилання на цю сторінку:

Hide picture

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: