04.05.2026
Телеканал NTD

На виставці в Токіо продемонстрували іграшки для дітей та дорослих

На виставці в Токіо продемонстрували іграшки для дітей та дорослих

У Токіо пройшла Міжнародна виставка іграшок. Понад 200 компаній показало на ній коло 35 тисяч новинок...

Дата завантаження: 2026-06-04

video
play-sharp-fill

У Токіо пройшла Міжнародна виставка іграшок. Понад 200 компаній показало на ній коло 35 тисяч новинок.

Японський ринок іграшок зростає п’ятий рік поспіль і вже перевищив трильйон єн. Головний внесок у розвиток роблять дорослі покупці.

[Акіхіро Сато, виконавчий директор Асоціації виробників іграшок Японії]:

«Цього року, як і торік, ринок зростав, перевищивши трильйон єн. Найбільший внесок у це зростання зробили так звані “дорослі діти”. Для цієї аудиторії випускають дедалі більше товарів, і їх успіх став дуже значним драйвером зростання».

Водночас виробники враховують і майбутнє покоління покупців.

[Акіхіро Сато, виконавчий директор Асоціації виробників іграшок Японії]:

«Ключ у тому, як ми можемо вплинути на нинішніх дітей, які цінності їм передати. Спогади, які вони створюють зараз, через десятиліття знову приведуть їх до цих іграшок уже в дорослому віці».

Дедалі частіше випускають товари для дорослих.

[Міхасі Такенорі, працівник відділу просування компанії Sega Fave]:

«Ринок іграшок для дітей зараз зменшується, але покупки дорослих, які дуже люблять іграшки, стабільно зростають. У нас у компанії також дуже популярні товари, якими можуть насолоджуватися дорослі, наприклад акрилові фігурки».

На виставці особливу увагу приділили технологіям. Компанія Sharp показала робота Poketomo, який використовує генеративний штучний інтелект.

[Міхо Кагей, представниця Sharp]:

«Серія Poketomo дебютує на цій виставці. Це ШІ персонаж, який може вести природні розмови з користувачем. Він запам’ятовує минулі взаємодії, розпізнає предмети за допомогою камери й навіть згадує місця, де бував разом із власником».

Однак представники галузі поки що обережно оцінюють перспективи ШІ в іграшках.

[Акіхіро Сато, виконавчий директор Асоціації виробників іграшок Японії]:

«Деякі компанії вже демонструють такі продукти, але те, як ця технологія перетвориться на реальну цінність, ще незрозуміло».

На виставці показали й інтерактивні іграшки, й класичні колекційні моделі. Організатори очікують, що інтерес до іграшок у Японії і далі зростатиме, попри зменшення кількості дітей у країні та старіння населення.
Коротке посилання на цю сторінку:

Hide picture

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: