Стародавнє поховання виявили робітники під час прокладання газопроводу в Лімі — столиці Перу. А нещодавно неподалік знайшли могилу віком 900 років. У ній лежали рештки жінки.
[Хосе Пабло Аліага, археолог]:
«Ми виявили два поховання. В одному вдалося ідентифікувати останки чоловіка та похоронні приношення, що складаються з чотирьох керамічних посудин і трьох посудин з гарбуза».
За словами археолога, цій могилі 1000 років. Похоронне начиння свідчить про те, що померлий належав до культури чанкай, яка існувала на центральному узбережжі Перу.
[Хосе Пабло Аліага, археолог]:
«Імовірно, тут розташований доіспанський цвинтар, оскільки приблизно місяць тому ми знайшли інше поховання за два кроки звідси в цьому ж районі».
Представники культури чанкай вели сільське господарство та рибалили. Також розвиненою була торгівля, тому вони контактували з багатьма іншими народами. Ця культура однією з перших перуанських цивілізацій стала масово виробляти кераміку, тканини та металеві вироби.
Культура чанкай виникла під час занепаду культури уарі приблизно в 1000 році нашої ери. А зникла в XV столітті, коли прийшли інки.
Коротке посилання на цю сторінку:
















