Покупці в США зіткнулися з високими цінами на яйця та нестачею цього продукту на полицях магазинів. Причина в зменшенні постачання через спалах пташиного грипу.
У низці магазинів діють обмеження на продаж яєць. На одну особу виділяють по одному лотку.
[Джанетт Веббер, покупниця]:
«Це прикро, бо якщо йдеться про пташиний грип, то це серйозно».
[Джо Френсіс, продавець]:
«Це б’є по кишенях, бо працюємо ми дуже багато, а платять нам недостатньо. Таке враження, що більшість людей щосили намагаються стати на ноги й віддають усі сили, але цього однаково замало».
Спалах вірусу в США триває з 2022 року. За цей час заразилося майже 70 осіб, переважно сільськогосподарських робітників. Також вірус H5N1 знизив надої великої рогатої худоби й підняв ціни на яйця, оскільки на забій відправили 145 мільйонів курей-несучок та інших свійських птахів. Не лише заражених, а й здорових — задля профілактики.
[Мет Саттон-Вермейлен, експерт у галузі харчової безпеки]:
«Ми побачили, що навіть найнадійніші системи біологічної безпеки, які в минулому показали свою ефективність, зараз не зупиняють спалаху».
За останні два роки ціна на яйця в США зросла приблизно на 65 %. Водночас 40 % припали на період із грудня 2023 року по грудень 24-го.
Як очікують, у 2025-му вартість яєць у США зросте ще приблизно на 20 %.
Коротке посилання на цю сторінку:


















